Apple, iOS 15.4 güncellemesinden iki kullanışlı özelliğin nasıl kullanılacağını gösterdi (Videolu)

İPhone kullanıcılarının iOS 15.4’e dünkü güncelleme ile aldıkları yeni özelliklerden biri, kullanıcıların Notes uygulamasına metin taraması yapmasına izin veriyor. Apple Support, nasıl yapıldığını göstermek için bugün bir video yayınladı. Öncelikle telefonunuzu iOS 15.4’e güncellediğinizden emin olun.

İos 15.4 güncellemesi

İPhone’unuzu henüz iOS 15.4’e güncellemediyseniz, bu şekilde yapılır. iphone ios 15.4 Genel > Yazılım Güncellemesi Ayarları>na gidin. En son iOS derlemesini indirip yükleyin. Ve şimdi, telefonunuz iOS 15.4’te çalışırken, Notes uygulamasındaki metni taramaya hazırsınız.

Nottayken, araç çubuğunda bulunan kamera simgesine ve ardından Metni Tara’ya dokunun. Şimdi metin notunuzda göründüğünde ekle’ye dokunun. Ardından isterseniz metni düzenleyebilirsiniz. Veya Apple’ın tüm süreç hakkında söylediği gibi: “Görün, Tarayın, Kaydedin.”

Apple, iOS 15.4 güncellemesinden iki kullanışlı özelliğin nasıl kullanılacağını gösterdi (Videolu)
Apple, iOS 15.4 güncellemesinden iki kullanışlı özelliğin nasıl kullanılacağını gösterdi (Videolu)

Güncelleme ayrıca maske takarken bile Face ID’yi kullanmanıza izin veren bir özellik içeriyor. Ve ne düşündüğünü çok iyi biliyoruz. “Hey, Apple geçen yıl maske takarken Face ID kullanmanıza izin veren bir güncelleme yayınlamadı mı?

Bu doğrudur, ancak çalışması için kullanıcının bileğinde kilidi açılmış bir Apple Watch olması gerekiyordu. Ama burada birçoğunuz inanamayacaksınız. Herkes bir Apple Watch’a sahip olmak istemiyor veya karşılayamıyor ve bu insanlar iPhone’larının kilidini açmak için maskelerini çıkarırken sıkışmıştı.

Ancak Apple bu konuda bir şey yaptı ve iOS 15.4’ü yüklerseniz, maske takıp Apple Watch takmasanız bile Face ID kullanarak iPhone’unuzun kilidini açabilirsiniz. Bilmeniz gereken bazı şeyler: Bu özellik yalnızca iPhone 12 veya iPhone 13 olanlar için kullanılabilir.

İlgili İçerikler  Galaxy A53 ve A33 tanıtım videoları yayınlandı
Yorum yapın