En Popüler Minecraft Modları Neler?

Minecraft oyuncuları en popüler Minecraft modları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bu modlar hakkında bilgi vermek gerekiyor.

Minecraft, 2009 yılından beri geliştirilen bir oyun olmakla birlikte bu zamana kadar pek çok konuda faydalı işlere de imza atmış durumda. Microsoft çatısı altında bulunan Mojang Studios tarafından geliştirilen Minecraft oyunu, mod desteğine de sahip. Forge, Fabric, Rift ve Mod Loader gibi mod yükleyicilerle oyuna mod eklemek mümkün oluyor. En çok moda sahip olan mod yükleyicisi ise Forge olarak açıklanabilir. Forge ile beraber pek çok popüler mod tercihler arasında yer alıyor.

En Popüler Minecraft Modları

Just Enough Items yani JEI, 170 milyona yaklaşan indirme sayısına sahip bir Minecraft modu. Bu mod ile beraber kullanıcılar eşyaların bir listesine sahip oluyor ve seçtiği eşyanın üretim tarifini görebiliyor. Çalışma masası ve ocak gibi farklı üretim şekilleri de bu sistemde yer alıyor. Ayrıca JEI için geliştirilen eklentiler sayesinde modlarda yer alan farklı üretim şekilleri de bu modda bulunabiliyor. Yani mod, oldukça faydalı.

En Popüler Minecraft Modları

Iron Chests modu, 100 milyondan fazla indirilen bir diğer mod olmakta. Bu mod ile birlikte kullanıcılar metal sandıklara sahip oluyor. Bu mod yalnızca metal sandıklar sunmuyor, aynı zamanda shulker kutuları konusunda da birçok özellik sağlıyor. Kısacası Iron Chests modu ile birlikte kullanıcılar, daha fazla depolama alanına sahip olabiliyor.

En popüler Minecraft modları arasında Waystones modu da bulunuyor. Bu mod ile beraber oyuncular ışınlanmak için portal kurabiliyor. Modun amacı, uzaktaki bir noktaya ışınlanmayı sağlamak. Hem sunucular hem de tek kişilik oynamada faydalı olan bu modda bir noktaya ışınlanırken mesafeye göre seviye alınıyor. Bu da ışınlanırken tecrübe puanı gereksinimi olduğunu gösteriyor. Portal hem yerel hem de küresel olarak oluşturulabilir.

İlgili İçerikler  Farlight 84 Sistem Gereksinimleri

Storage Drawers, popüler modlar arasında yer alan bir diğer Minecraft modu. Bu mod ile birlikte bir oyuncu, çekmece üretebiliyor. Bu çekmecelerin sandıklardan farkı, üzerinde yerleştirilen eşyadan ne kadar olduğunu göstermesi. Modun bu konuda oldukça faydalı bir özellik olduğunu ifade edelim.

Yorum yapın