Google I/O 2022 Etkinliğinde Neler Duyuruldu?

Google I/O 2022 etkinliği ile birlikte şirket, pek çok yeniliği duyurmuş oldu. Duyurulan yenilikler arasında yapay zeka teknolojileri öne çıkıyor.

Google I/O, her yıl belirli bir zaman aralığında düzenlenen bir etkinlik. Bu etkinlik ile birlikte firma, yeni teknolojilerini duyuruyor. Yeni donanımlar, yeni yazılımlar ve daha pek çok alanda duyuru yapan şirket, bu etkinlikte de kullanıcıların birçok şeyden haberdar olmasını sağladı.

Google I/O 2022 Etkinliği

Şirketini her yıl daha da ileriye götürmeye çalışan Google, yeni etkinlik ile beraber Android 13 hakkında bilgi verdi. Android 13’ün öne çıkan özellikleri arasında özelleştirilebilir uygulama teması yer alıyor. Yeni sürüm ile birlikte bir kullanıcı, Android işletim sistemindeki herhangi bir uygulama için tema özelleştirme işlemi gerçekleştirebiliyor olacak. Bu da uygulamaya farklı bir tarz vermeyi sağlayacak. Etkinlikte Android 13 ile ilgili duyurulan bir diğer yenilik güvenlik ve gizlilik oldu. Güvenlik konusunda daha ciddi adımlar atacağını açıklayan firma, bildirim göndermek için dahi izin alınacağını belirtti. Buna ek olarak bir uygulamanın galerideki belirli içeriklere erişmesi sağlanabilecek.

Google I/O 2022

Google I/O 2022 etkinliği ile beraber dikkat çeken duyurulardan birsi Google Pixel Watch oldu. İlk kez akıllı saat tanıtan firma, yeni saati ile beraber kendine has bir tarz benimsedi. Akıllı saatin özellikleri arasında nabız ölçme, adım sayma, Google Home sistemlerini kullanma ve daha pek çok özellik bulunuyor. Henüz saatin işlemcisi ve donanımı hakkında yeterli bilgi paylaşılmadı.

Google’ın etkinlikte duyurduğu ürünlerden birisi Google Lens geliştirmesi oldu. Yeni özellik pek çok kişi için büyük bir fayda sağlayabilir. Bu özelliğe göre artık aranan bir nesnenin hangi mağazalarda yer aldığı da gösterilebiliyor olacak. Bu özelliğe restoranların dahil olduğunu belirtelim. Örneğin çikolata soslu pasta arayan bir müşteri pastanın fotoğrafını çektikten sonra bunu Google Lens’e yüklediğinde buna benzer pastaların bulunduğu restoranlara hemen ulaşabiliyor olacak. Bu da Google kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayacak.

İlgili İçerikler  Happymod Nedir? 2022
Yorum yapın