Google Pixel Watch Tanıtıldı 

Bir süredir farklı bilgiler ile gündeme gelen Google Pixel Watch nihayet tanıtıldı. Farklı özellikleri ile dikkat çeken Google Pixel Pixel 7 ile beraber piyasaya sürülecek. Google tarafından geliştirilmiş olan  akıllı saat yoğun ilgi gören cihazlar arasında yerini almayı başardı. Pek çok kişi tarafından merakla beklenen model içi ve dışı Google tarafından oluşturulan ilk saat sloganı ile adını duyurdu.

Samsung Huawei ve Apple ile olan rekabeti daha üst seviyeye çıkarmak isteyen Google akıllı saat pazarına hızlı bir şekilde giriş yaptı. Tasarımı ile kullanıcıların beğenisini kazanan Pixel Watch paslanmaz çelik bir kasaya sahip. Dokunmatik kurma kolu ile üretilen model rakiplerinin aksine standart saatleri benzer bir tasarıma sahip. Tanıtımda Google Pixel Watch modelinin 50 metreye kadar su geçirmeyeceği açıklandı. 

Google Pixel Watch Modeli 

Analistler Google Pixel Watch modelinin boyutları ve özellikleri nedeni ile akıllı saat piyasasında önemli bir yer edineceğini belirtiyor. FitBit entegrasyonu sayesinde geleceği belirtilen cihazda akıllı ödeme sistemlerinin de yer alacağı tahmin edilenler arasında. Ne yazık ki Google gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte herhangi bir teknik özellik paylaşmadı.

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch modelinin sürekli olarak nabız ölçme ve uyku takibi gibi sektörde standartlaşmış özelliklerin yer alacağı bilgisi verildi. Google Pixel Watch modeli özel kayış tasarımı ile piyasaya sürülecek. Apple benzeri olmazsa nedeni ile pek çok kişi Google’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Google Pixel Watch modelinin fiyatı ne yazık ki henüz açıklanmadı. 

Google Pixel Watch Akıllı Saat 

Google Pixel Watch modelinin iPhone ve Android 8.0 öncesi sürümleri kullanan telefonlarda kullanılamayacağı tanıtımda verilen bilgiler arasında yer alıyor. Google Pixel Watch akıllı saati sağlık ve fitness izleme özellikleri için fitpit ile entegrasyon içerisinde olacak. Bu özelliği sayesinde Google Pixel Watch kalp atış hızını izleyebilecek ve uyku analizi de yapabilecek. Ayrıca Google Pixel Watch acil durumlarda acil servislerle ve yakınlarınızla iletişim kurmanızı sağlayacak. Google pixel Watch’ın en önemli özelliklerinden biri de temassız ödeme desteği sunmasıdır.

İlgili İçerikler  iPhone Numaraları Sime Aktarma Nasıl Yapılır?
Yorum yapın