İnstagram Hesap Dondurma İşlemleri 2023

İnstagram hesap dondurma işlemi sizler için her zaman çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Yazımızda sizlere detayları açıkladık. Hesap dondurmak ve hesaplarınızı kapatmak için neleri yapmanız gerektirdiğini açıklıyoruz.

Şimdi İnstagram hesap dondurma işlemini nasıl yapabiliriz? Bunları sizin için paylaşıyoruz.

  • İnstagram.Com bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. (İnstagram hesabı, İnstagram uygulaması içinde geçici olarak kapatılamaz.)
  • Sağ üst köşedeki kişi simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin.
  • Ekranın aşağısında yer alan, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat’a tıklayın.
  • Hesabınızı neden kapatıyorsunuz? Bırakma sorunu ve yeniden sayfa menüde seçin-parolanızı girin. Hesabınızı kapatma seçeneği yalnızca menüden bir neden seçerseniz görünür.

İnstagram hesap kapatma hakkında birçok merak edilen konu var. Kullanıcı sayısını her geçen gün artıran sosyal medya platformları tarafından kabul gören İnstagram, fotoğraf ve kısa video paylaşımına imkan tanıyan özelliklere sahip. Çok sayıda kullanıcısı olan bu platformun üyeleri çeşitli nedenlerle hesaplarını silmek istiyor. Hesap silme işlemi İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için yapılır.

Kullanıcılar bu prosedürü tarayıcı üzerinden hesaplarına giriş yaparak gerçekleştirirler. İnstagram hesabınızı kapatmak için iki farklı seçenek vardır.

İnstagram’a geri dönmek isteyenler için tercih edilen yöntem İnstagram hesap dondurma olacaktır. Hesabınızla ilgili her şey takipçiler, resimler ve yorumlar şeklinde gizlenecektir. Hesabı yeniden etkinleştirirseniz, bu bilgiler iade edilir. Ancak, İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatırsanız, bu platforma geri dönmek istiyorsanız yeni bir hesap açmanız gerekecektir.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

Bir milyardan fazla kullanıcısı olan İnstagram ile hesabınızı kalıcı olarak silmek mümkün. Hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, paylaştığınız tüm yorumlar, fotoğraflar ve beğeniler silinir. Hesabı silmeden önce paylaştığınız fotoğrafları yedekleyebilirsiniz. Böylece silinen fotoğrafların kopyalarını saklayabilirsiniz.

İlgili İçerikler  Instagram ebeveyn kontrolü getiriyor!

İnstagram Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatabilirim?

instagram hesap kapatma

Ayrıca İnstagram’da bilinmeyen kişilerden mesaj alan veya bazı şirketlerden spam mesajlara maruz kalanlar öncelikle İnstagram hesaplarını kapatmayı düşünebilir ve bu makalede, bir İnstagram hesabının nasıl silineceği ile ilgili tüm ayrıntıları paylaşacağız. İnstagram’ı kullanmaktan sıkıldıysanız veya hesabınızı kapatmak, silmek veya geçici olarak dondurmak için çok zaman harcıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İnstagram uygulaması üzerinden hiçbir hesap işlenmez. Bunu yapmak için İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
  • Hesabınızı kalıcı olarak silmek için masaüstü veya mobil tarayıcı aracılığıyla www.ınstagram.com adresinize giderek hesabınıza giriş yapın.
  • Silmek istediğiniz hesapla giriş yaptıktan sonra Hesabı Sil linkine tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz.
  • Bir İnstagram hesabını silmek için linke tıkladığınızda, oluşturulan sayfadan hesabınızı neden silmek istediğinize dair bir soru ve cevap menüsü alırsınız. Cevap menüsünden uygun seçeneği belirlerseniz, Hesabı Sil düğmesi etkinleştirilir.
  • Uygun bölüme şifrenizi girerek ve Hesabı Kalıcı olarak sil düğmesini kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

İnstagram hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap açamayacaksınız. İnstagram, silinen hesabın kullanıcı adını başka bir hesaba eklemenize izin vermez. Kalıcı olarak silinen hesapların yeniden etkinleştirilmesi olası değildir.

Hesabınızı silmekte tereddüt ederseniz, hesabınızı dondurabilirsiniz. İnstagram hesabını dondurduğunuz süre boyunca, hesaba eklenen tüm bilgiler yeniden etkinleştirilinceye kadar gizli tutulacaktır.

İnstagram hesabı silme işlemi, hesap silme linki sayesinde kolayca yapılabilir. Kullanıcılar uygulamalarından Hesabı Sil düğmesini arar, ancak bu düğme mobil cihazlarda kullanılamaz. İnstagram hesabını silmek isteyenler için iki farklı yöntem var.

Dilerseniz aşağıdaki “İnstagram Hesap silme Linki” linkine tıklayarak hesabınızı bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan veya tabletinizden silebilirsiniz. Bağlantıyı tıkladığınızda, hesabınızı kalıcı veya geçici olarak silmek isteyip istemediğiniz sorulur. Burada tercihlerinize göre seçim yapmanız gerekir.

İlgili İçerikler  Twitter Ukrayna içeriklerini engelliyor! 50 bin yanıltıcı içerik engellendi
instagram hesap silme linki
instagram hesap silme linki

Silinen İnstagram Hesaplarını Tekrar Açmak

Artık İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silecek ve profiliniz diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecek. Bu arada İnstagram, hesap silme işlemi tamamlandıktan sonra platforma geri dönmek isteyenlere kapılarını tamamen kapatmıyor. Hesap kalıcı olarak silinse de İnstagram kullanıcılarına 28 gün boyunca geri dönme şansı verecek. İnstagram’a geri dönmek isteyenler kullanıcı adı ve şifreleriyle doğrudan giriş yapabilirler. Ancak 28 gün sonra İnstagram hesabı kalıcı olarak silinecektir.

Sadece İnstagramın size verdiği süreyi aşmamalısınız. Hesabınız, hesabınızı sildikten sonra 28 gün süreyle askıya alınacaktır.

Bu yazımızda sizlere İnstagram hesap silme işlemini detaylı olarak gösterdik. Hesabınızı silmek için İnstagram sayfasına gitmeniz ve hesabınızı 3 adımda silmeniz yeterlidir. Hesabınızın silinmesini istemiyorsanız, belirtilen süre içinde hesabınıza giriş yapmayı unutmayın. İnstagram hesap silme kılavuzumuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bunu yorumlar bölümünde sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın