Instagram Hikaye Boyutu Ölçüleri 2022

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram hikaye özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman çekmiş oldukları fotoğrafları anlık olarak paylaşabiliyor. İnstagram Hikaye Boyutu ve tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Instagram Hikaye Boyutu

Instagram’da yer alan hikaye özelliği fotoğrafı 24 saatliğine paylaşımını sağlıyor. 24 saatin sonunda ise bu fotoğraflar arşive taşınıyor ve burada kalmaya devam ediyor. Yani sizi takip eden kişiler bu fotoğrafları 24 saat içinde görüyor ve sonrasında kayboluyor. Paylaşım yapan kişi ise profilinde paylaşmak istemediği fotoğrafları böylece paylaşmış oluyor. Özellikle son dönemde instagram’ın daha popüler hale gelmesi ile birlikte Instagram hikaye boyutu, Instagram ölçüleri de daha fazla insan tarafından merak edilmeye başlandı.

İnstagram Hikaye Boyutu
İnstagram Hikaye Boyutu

Yüksek kalitede Instagram’a fotoğraf hikaye atarak daha çok insana ulaşmayı sağlıyor. Bu nedenle de insanlar bu konuya özen gösteriyor. Kalitesiz yanlış boyutlandırılan fotoğraflar ise daha az insanın ilgisini çekiyor ve Instagram’da önerilen direkt çıkamıyorsunuz. Özellikle Instagram profil fotoğrafı boyutu da birçok insan tarafından merak ediliyor. Özellikle boyutlandırmanın hatalı olduğu resimleri son derece karmaşık ve göze hoş gelmediğini söylemekte yarar var. Instagram hikaye fotoğraf boyutu ayarlama nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla sizlere aktaralım.

Instagram Hikaye fotoğraf Boyutu Ne Olmalı?

Beğendiğiniz ve komik bulduğunuz bir fotoğraf hikayede paylaşmak isteyebilirsiniz. İnsanlar çok farklı fotoğrafları hikayelerinde paylaşabiliyor. Bunun için Instagram’da paylaşmak çok kolay hikaye kısmına gelip fotoğrafı yüklemeniz gerekiyor. Ancak fotoğraf yüklerken bazı şeyleri bilmelisiniz.

Instagram hikaye fotoğraf boyutu burada son derece önemlidir. Nasıl ayarlanır? Akıllı telefonlarda Instagram hikayesine kullanılacak fotoğraf boyutunun 9.16’dır. 9.16 boyutunda 1 fotoğraf ayarlamak gerekmektedir. Bu ayarlamayı başarılı şekilde yaptığınız andan itibaren Instagram hikayenize tam boyutta ve güzel şekilde görünecektir. Instagram hikaye boyutu eni 1080px, yüksekliği ise 1920px ölçülerindedir.   Özellikle Akıllı telefonlarda yapacağınız dik çekimlerde fotoğraf kırpma işlemleri kullanmadan direkt olarak Instagram hikayede paylaşabiliyorsunuz.

İlgili İçerikler  Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

Instagram hikaye boyutu ayarlama programlarını merak edenler için hemen aşağıda ufak bir liste yer aldığını da söyleyebiliriz.

  • NoCrop For Instagram Story
  • Insta Square Maker
  • Full Size IG Photos
  • InstaSize

Instagram hikaye boyutunu ayarladıktan sonra sıra paylaşmaya geldi. Hemen yukarıda Instagram hikayede boyutunu ayarlamak ve birkaç efekt atmak için program belirtmiştik. Bu programları kullanarak sizlerde fotoğraflarınızın çok daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu programları zamanında İnstagram post boyutu ve Instagram hikaye boyutu da otomatik olarak verilmektedir. Bu nedenle fotoğraflarınızı ve videolarınızı boyutlarını usta şekilde hazırlayabilirsiniz. Instagram hikaye fotoğraf boyutunu ayarlama işlemini tamamen bittiğine göre konuya en uygun etiketleri girerek devam edin. Fotoğraflarınızı paylaşmaya başlayın. Instagram üzerinden güzel fotoğraflar paylaşmak istiyorsanız her zaman doğru çekilmiş ve kaliteli fotoğraflara sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle de fotoğraf çekimi konusunda mutlaka iyi iş çıkarmalısınız. Eğer fotoğraf çekim konusunda yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ve takipçilerimi etkilenmem gerektiğini düşünüyorsanız kesinlikle Fotoğrafçılık kursuna başvuru yapabilirsiniz.

Hem çekim teknikleri hem de farklı kompozisyonlar oluşturma konusunda eğitim almak hiç şüphe yok ki oldukça verimli olacaktır. Bazen çok saçma dediğimiz ve hiç beğenmediğimiz fotoğrafların bile milyonlarca insana ulaştığını ve bir anda popüler olduğunu unutmayın. Bu nedenle fotoğraf çekme konusunda her zaman kendinizi geliştirin.

Yorum yapın