Minecraft 1.19 Özellikleri

Minecraft 1.19 özellikleri ile beraber kullanıcıların araştırmış olduğu bir konu haline geldi. Peki Minecraft 1.19’da neler ekleniyor?

Mojang, geçtiğimiz dönemde Minecraft Live etkinliği düzenleyerek bu etkinlikte oyunun hangi özelliklere sahip olacağını açıklamıştı. Güncel olarak 1.18 ana sürümüne sahip olan oyun, 1.19 sürümü için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu yıl paylaşılması beklenen 1.19 ile birlikte oyuncuların karşısına birçok yenilik çıkıyor.

Minecraft 1.19 Özellikleri

Minecraft 1.19 ile beraber oyuncuların karşılaşacağı özelliklerden birisi kurbağalar olacak. Kurbağa, Minecraft 1.19 ile birlikte oyunda yer bulacak. Kurbağalar, biyomlara göre renk değiştirirken aynı zamanda kurbağa yavrusu da olacak. Kurbağa ışığı, oyuna eklenecek bir diğer blok. Farklı renklere sahip olan bu blok, çevreye ışık saçmak ve dekoratif görünüm sağlamak için bulunuyor.

Minecraft 1.19 Özellikleri

Minecraft 1.19 özellikleri arasında çamur ve mangrov ağacı da yer alıyor. Mangrov ağacı ile beraber bataklık biyomuna yeni bir ağaç ekleyen ekip, bataklığın eskisinden daha güzel görünmesini sağlıyor. Bataklığa eklenen bir diğer blok olan çamur, bataklığın önemli yapıları arasında bulunacak. Çamur yalnızca yerde bulunma amacıyla olmayacak. Aynı zamanda çamurdan dekoratif bloklar üretilebiliyor olacak.

Minecraft’ın 1.19 sürümü, daha pek çok konuda etkili olmaya çalışıyor. Oyunun yenilikleri arasında sandıklı tekne de yer alıyor. Tekne, oyunda su üzerinde gitmeyi sağlayan bir araç. Sandıklı tekne ise içerisinde sandık bulunan bir teknenin oyuna eklenmesini sağlıyor. Bu tekne, sandık içerdiği için oyuncular daha fazla eşya ile uzak yerlerde macera yapabiliyor olacak. Bu da özellikle kaşif oyuncular için oldukça faydalı bir sistem. Buna ek olarak sandıklı tekneler kızıltaş sistemlerinde de çalışabilecek.

Minecraft 1.19 özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik warden olarak yer alıyor. Warden ile birlikte bu yaratığa özel bir şehir de eklenecek. Ürkütücü bir yapıya sahip olan bu bölgeden geçerken oyuncuların warden isimli canlıya karşı çok dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü bu canlı o kadar güçlü ki bir oyuncunun canının çoğunu götürebilir. Tavsiyemiz buraya güçlü zırhlarla ve kılıç ile gitmek.

İlgili İçerikler  Clash Of Clans 7 Seviye Köy Düzeni
Yorum yapın