Müzik Botu İle Discord’da Konuşurken Müzik Dinlemek Artık Mümkün

Discord kullanıcılarını sevindiren bir haber gelirken, artık anlık mesaj uygulaması Discord’u kullanırken müzik dinlemek mümkün olacak. Sohbet esnasında müzik dinlemek için ekstra programlara ihtiyaç duyan kullanıcılar müzik botu ekleme özelliği sayesinde artık hiçbir programa gerek kalmadan müzik de dinleyebilecek.

Genellikle online oyun severlerin favori anlık mesajlaşma uygulaması olan Discord ile kalabalık gruplar halinde sohbet etmek mümkün. Sunduğu mevcut olanaklara ek olarak bot kullanarak da farklı özellikleri Discord uygulamasında deneyimlemek de söz konusu idi. Bu özelliklerden biri olan müzik botu ekleme, kullanıcıların geçirdikleri vaktin daha keyifli olmasına katkı sağlayacak.

Discord’a Müzik Botu Ekleme Yöntemi

Discord kullanıcılarını çok kolay şekilde ekleyebileceği müzik botu, ana sayfa üzerinden gerçekleşiyor. Sunucu satırının alt kısmında bulunan artı simgesine tıklayıp yeni bir sunucu oluşturmak gerekiyor. Müzik botlarının yer aldığı bağlantı aracılığıyla Discord müzik botunun seçilmesi gerekiyor.

Müzik botunu uygulamaya davet ettikten sonra kullanıcının kendi Discord hesabına giriş yaparak değişiklikler onaylanıyor Ardından botun yönlendirmeleri doğrultusunda her kullanıcı kendi dinleyeceği müziği belirleyebiliyor. Online oyun tanıtıcıları ve içerik yayını yapan kullanıcılar için ideal bir platform olan Discord, getirdiği yeni özellikleri ile kitlesini her geçen gün artırıyor.

Konuşma Sırasında Discord’da Müzik Çalma    

Anlık konuşma esnasında arkada platformda sevilen müzikleri duymak isteyen kullanıcılar için Discord müzik çalma talimatlarını uygulamak gerekiyor. İlk adımda kullanıcının bilgisayarındaki donanım ve ses sekmesini açması ve ses sayfalarını yönet kısmını açması gerekir. Sonraki adımda Discord kayıt sekmesi ile birlikte stereo mix sekmesini varsayılan olan tercih etmek, uygulama içinde konuşurken arkada müzik çalmasını sağlayacak.

Android ve İOS işletim sistemli mobil cihazlarla da uyumlu olarak çalışan Discord, mobil uygulama eşliğinde topluluklarla konuşabilme ve mesajlaşabilme imkânı sunuyor. Tercihe göre kullanıcılar mobil Discord’a da müzik botu ekleyebiliyor.

İlgili İçerikler  Google Marka Birleşimi İçin Chromeos adını değiştirebilir

Birçok yöntemle Discord uygulamasında müzik dinlemek mümkün. Dilerseniz bunu müzik botu ekleyerek, dilerseniz de farklı bir hesabı Discord hesabına bağlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Popüler müzik dinleme uygulamalarını Discord hesabına bağlayarak bu şekilde konuşmak ve müzik dinlemek mümkündür.

Yorum yapın