Netflix Üyelik İptali Nasıl Olur? Netflix Hesap Kapatma İşlemi

Milyonlarca insan dizi ve film izlemek için tercih ettiği Netflix platformu popülerliği son derece yüksek, Netflix üyelik iptali seçeneklerini de ilk günden bu yana sunmayı devam ettiriyor. Netflix üyelik iptali nasıl olur? Hemen aşağıda detaylı anlatımlar ile birlikte görebilirsiniz.

Yüksek fiyatlar, vakit kaybı ya da herhangi bir nedenden dolayı Netflix kullanmak istemiyorsanız hesabınızı tamamen kapatabilirsiniz. Netflix üyelik iptal etme iOS, Android ve Web üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Hemen aşağıda yer alan adımları takip ederek Netflix üyelik iptal edebilir ve bunu oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix üyelik iptali nasıl olur? Android ve iOS

Netflix kullanıcılarına ister mobil isterlerse de web tarayıcısı üzerinden dizi film izleme olanakları sağlamaktadır. Gelişmiş teknolojileri içerisinde barındıran Netflix isteyen üyelerine üyelik iptali sunuyor.

Android ve iOS cihazlarda Netflix üyelik iptali nasıl olur, kısa bir şekilde anlatalım. Dijital uygulama olan Netflix Android ya da Apple marketten oldukça kolay bir şekilde yüklenebilir. Netflix hesap kapatma seçeneği için mağazaları tercih edemiyorsunuz ancak, Netflix üyelik iptal etme süreci için Safari, Chrome, Opera gibi bir tarayıcıya açarak başlayabilirsiniz.

  • Akıllı telefonunuzdan Netflix uygulamasına giriş yapın. 
  • Ekranın sağ üstte bulunan Netflix Hesap Ayarları kısmına tıklayın.
  • Sayfanın alt kısmında yer alan “Üyeliği İptal Et” alanına basın.
Netflix Üyelik İptali Nasıl Olur? Netflix Hesap Kapatma İşlemi.
Netflix Üyelik İptali Nasıl Olur? Netflix Hesap Kapatma İşlemi.

Yukarıdaki yer alan adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiyseniz,  Netflix üyelik iptali yapmak için son birkaç adım kaldı demektir. Son aşamada ise “üyelik iptal istiyor musunuz” sorusu yönetilecektir. Hesabınızı gerçekten kapatmak istiyorsanız mavi renkli olan “iptal işlemini tamamla” butonuna basın. Artık mobil cihazınızdan Netflix üyelik iptali adımını gerçekleştirmiş oldunuz.

İlgili İçerikler  Silent Hill, Söylentilere Rağmen Konami Ticari Markayı Yeniledi

Ayrıca netflix’e gelecek ya da eklenecek içerikler hakkında mail adresinize bilgilendirme gösterilmesini istiyorsanız da hemen alt kısımda yer alan “Evet yeni eklenen diziler filmler ve Netflix hakkında bana e-posta gönder” kısmına basarak işlemi tamamlamış olacaksınız.

Netflix Hesap Kapatma İşlemi web

Netflix mobil platformlar değil de Web üzerinden izlemeyi tercih edenler için ise Netflix üyelik iptali nasıl yapılır? Kısa bir şekilde anlatalım.

Netflix üyelik iptal etme Mac, Linux ve Windows işletim sistemi masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilebilir. Öncelikle Chrome ya da Safari tarayıcınızdan herhangi bir tanesin açın ve Netflix hesabınıza giriş yapın.

  1. Sağ üstte profil simgesine basın ve açılan menüdeki “Hesap” butonuna tıklayın.
  2. Bu sayfada “Üyeliği İptal Et” butonuna basın. Sonraki ekranda “İptal İşlemini Tamamla” butonuna basın ve onay verin.

Bilgisayar üzerinden Netflix üyelik iptali gerçekleştirmek son derece kolaydır. Yukarıdaki adımları takip ederek birkaç dakika içerisinde Netflix üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Eğer eklenecek içerikler hakkında bilgi almak istiyorsanız alt kısımda yer alan “Evet yeni eklenen diziler filmler ve Netflix hakkında bana email gönderin” kutucuğunu işaretleyin.

Hesabınız olmasa bile Netflix bu bildirime onay verdiğiniz için size otomatik olarak mail gönderecek ve gelişmelerden de haberdar olacaksınız. Eğer Netflix hesabınızı yeniden açmak isterseniz de Netflix bunun için üyeliğini kapatan kişilere bir fırsat daha sunuyor.

Netflix Yeniden Katılma Nedir? Nasıl Yapılır?

Netflix üyeliğinizi başarılı bir şekilde kapattınız ancak birkaç ay sonra geri dönmek istiyorsunuz. İstediğiniz zaman Netflix hesabınızı yeniden başlatma imkânı sunuluyor.

Netflix üyelik iptali gerçekleştirirseniz bile Netflix 10 ay süreyle bu hesapları saklıyor ve kullanıcıların geri dönmek istemesi gibi durumlarda hesaplarını tekrardan aktif edebiliyor.

Eğer hesabınızı yeniden aktif etmek ve yeniden Netflix kullanıcısı olmak isterseniz Netflix 10 ay boyunca bazı bilgileri saklıyor. Hemen aşağıda bu saklanan bilgileri de görebilirsiniz.

  • Önerileriniz
  • Puanlar
  • Hesap ayrıntıları
  • Oyun geçmişi
  • Oyun kayıtları (oyunu ve oyun verilerini cihazınızdan silmediğiniz müddetçe)
Yorum yapın