Samsung GOS skandalı! CEO yavaşlatmayı itiraf etti

Samsung VC ve CEO’su Jong-Hee Han, şirketin yıllık hissedarlar toplantısı sırasında GOS uygulamasının fiyaskoyu azaltması nedeniyle Samsung kullanıcılarından resmi bir özür yayınladı. Samsung GOS skandalı hakkında Baş yönetici, Samsung’un müşteri endişelerini takdir etmediğini kabul etti ve Samsung’un “böyle bir sorunun tekrarlanmasını önlemek için müşterileri daha yakından dinleyeceğini” söyledi.

Samsung GOS skandalı! CEO itiraf etti
Samsung GOS skandalı! CEO itiraf etti

Samsung GOS skandalı

Özetlemek gerekirse, Samsung’un Oyun OptimizasyonLarı Hizmeti (GOS), en son Galaxy S akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra bazı eski amiral gemisi cihazlara önceden yüklenmiş olarak geliyor. Hizmet, pil ömrünü uzatmak için oyun sırasında sistem performansına ince ayar yapmalıdır, ancak daha sonra 10.000’e kadar uygulamada performansı kısıtladığı bulunmuştur.

Kullanıcılara gos’ı varsayılan olarak devre dışı bırakma seçeneği sunulmadığı için konu daha da kötüleşti. Buna ek olarak, GOS, Geekbench gibi kıyaslama uygulamalarını azaltmaktan beyaz listeye alıyor gibiydi. Sonuç olarak Geekbench, Galaxy S amiral gemilerinin yanı sıra Galaxy Tab S8 serisinin son dört neslini platformundan yasakladı.

Samsung GOS skandalı! CEO itiraf etti
Samsung GOS skandalı! CEO itiraf etti

Samsung, Güney Kore’deki Galaxy S22 serisi için GOS’tan kaynaklanan CPU ve GPU sınırlamalarını önleyen bir yazılım güncellemesi yayınlamaya başladı bile. Benzer bir güncellemenin eski Galaxy S amiral gemilerine ve tabletlerine gelmesi bekleniyor.

İlgili İçerikler  Redmi Telefon Açılmıyor
Yorum yapın