Satisfactory incelemesi

Bu konuda siz değerli kullanıcılarımız için Satisfactory incelemesi yapıyor olacağız. Umarız sizler için faydalı bir konu olur.

Satisfactory oyunu, 19 Mart 2019 tarihinden beri yayın hayatını sürdüren bir oyun. Simülasyon oyunu olan ve Unreal Engine 4 ile geliştirilen bu oyun, Coffe Stain Studios tarafından geliştirildi ve dağıtıldı. Fabrika kurma ve geliştirme amaçlı serbest bir şekilde oynanan bu oyun hakkında bilinmesi gereken pek çok şey mevcut.

Satisfactory incelemesi

İçerik

Satisfactory, 2019 yılından beri henüz tam sürüme geçmeyen fakat büyük güncellemeler ile daha fazla özelliğe kavuşan bir oyun. Oyunun temel amacı fabrika kurup otomasyon sağlamak. Yani işleri otomatik bir şekilde yürütmek. Oyun başlangıçta eğlenceli olsa da bir süre sonra sıkmaya başlayabilir. Çünkü bağımlılık yapıcı etkiye sahip olan bu oyun tekrar davranışlar sebebiyle sıkıcı hale gelebiliyor. Ekip, bunu düşünecek olmalı ki oyuna bir görev sistemi dahi eklemiş durumda. Kullanıcılar, görevleri yaparak yeni özellikleri açıyor ve daha çok gelişebiliyor.

Satisfactory incelemesi

Oynanış

Satisfactory incelemesi yaparken oynanıştan da söz etmek gerekir. Oynanış mekaniklerinin oldukça rahat olduğunu açıklamak gerekiyor. Klavyedeki yön tuşları ile yönlendirilen karakterin açısı fare ile ayarlanıyor. Birkaç kısayol tuşunu bilmek oyunu profesyonel bir şekilde oynamak anlamına geliyor.

Tasarım

Oyun tasarımının harika olduğunu belirtmek isteriz. Bu konuda elinden geleni yapan ekip, güzel bir doğada fabrika kurma işini oyunculara vermiş durumda. Kullanıcılar, doğanın güzellikleri arasında fabrika kurarak geliştirmeler yapıyor. Bununla beraber her bir nesnenin özenle geliştirildiği ve bazı nesnelerin animasyonunun olduğunu da sizlere açıklayalım. Animasyonlar sayesinde gerçekçilik daha da artıyor. Örneğin maden makinesi çalışırken delme kısmı aşağıya indikten sonra toplamaya başlıyor.

İlgili İçerikler  Mafia 2 Sistem Gereksinimleri

Optimizasyon ve Topluluk

Satisfactory incelemesi ile beraber oyunun optimizasyonu ve topluluğu hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Oyun, optimizasyon konusunda bazı eksikliklere sahip. Örneğin yeterli olmayan grafik ayarları bulunuyor. Henüz tam sürüm olmayan Satisfactory, bu konuda kendini geliştiriyor. Steam’de oldukça olumlu yorumlar alan bu oyunun bağımlılık yaptığı açıklanırken oyun için mod desteğinin de yer aldığını belirtelim.

Yorum yapın