Söylenti: iPhone 15 Pro için Samsung ekran içi Face ID teknolojisini kullanabilir

Apple, yaklaşan amiral gemisi iPhone 14 serisini bu yılın sonlarında bir tekne dolusu yeni özellik ve tasarım varyasyonu ile duyuracak. Daha önce iPhone 14 Pro modellerinin Face ID bileşenlerini ve kamerayı barındırmak için çift kesmeli ekran tasarımına sahip olacağını bildirmiştik. Ekran altı Face ID istek listesinin bir parçası olsa da, bu yıl bir çıkış yapamayacak. Yeni bir rapor, Apple’ın iPhone 15 Pro modelleriyle ekran içi Face ID’yi tanıtacağını öne sürüyor.

iPhone 15 Pro icin Samsung ekran ici Face ID teknolojisini kullanabilir
iPhone 15 Pro için Samsung ekran içi Face ID teknolojisini kullanabilir-

Ekran Face ID, iPhone 15 Pro Serisiyle Çıkış Yapabilir, Ancak Samsung İlk Olarak Galaxy Fold Serisinde Kullanacak

Koreli web sitesi The Elec tarafından belirtilen kaynaklara göre, Apple telefon modelleriyle ekran içi Face ID’yi tanıtacak. Moroever, ekran Samsung tarafından panel altı kamera teknolojisinin kullanımını destekleyen geliştirilecek. Apple, iPhone 15 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle face id bileşenlerini ekranın altına gizlemek için teknolojiyi potansiyel olarak kullanacak.

iPhone 15 modeli için ekran altı gizlenecek

Apple, Face ID bileşenlerini iPhone 15 Pro modellerinde ekranın altına gizlemek istiyor, bu da cihazın kamera için yalnızca tek bir dairesel kesik olacağı anlamına geliyor. Samsung’un ekran teknolojisi, Face ID sensörlerini, şirketin Galaxy Z Fold 3’te nasıl uyguladığı gibi ekranın altına gizleyecek. Rapor, piksel yoğunluğunun panelin geri kalanına kıyasla Face ID sensörlerinin üzerinde daha düşük olacağını öne sürüyor. Bu hareketin kameradan çekilen fotoğrafların kalitesini düşürürğünü gördük. Ancak Apple, ekran içi modülün etkisini en aza indirmek için uygun hesaplama algoritmalarını devreye alabilir.

iPhone 15 Pro icin Samsung ekran ici Face ID teknolojisini kullanabilir
iPhone 15 Pro için Samsung ekran içi Face ID teknolojisini kullanabilir

Apple’ın teknolojiyi ekran altında nasıl uygulayacağına veya etkinliği üzerinde bir etkisi olup olmayacağına henüz aşina değiliz. Samsung, Kanadalı OTI Lumionics ile işbirliği içinde teknoloji üzerinde çalışıyor. Raporda ayrıca Samsung’un galaxy fold serisinde önce ekran içi sensör teknolojisini kullanacağına ve ardından iPhone’a aktaracağına işaret ediyor.

İlgili İçerikler  OPPO K10 Özellikleri Açıklandı

İPhone için ekranlı bir Face ID sensörü söylentileri bir süredir ortaya çıktı ve Apple’ın onu gün ışığına çıkarmaya uygun görebileceği somut bir ayrıntı yok. Bununla birlikte, sizi en son güncel tutacağız, bu yüzden daha fazla ayrıntı için burada kalmayı unutmayın.

Gelecek yılın iPhone 15 Pro modelleri için ekran içi Face ID hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Değerli görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.

Yorum yapın