Whatsap Web (Masaüstü) Ve Whatsap Engelleme

Whatsap web hakkında merakla beklenen açıklamalar. Son yıllarda en çok kullanılan ve artık hemen her akıllı cihazda bulunan Whatsapp masaüstü uygulaması sıklıkla tercih edilen bir kullanım alanı oluşturmaktadır.

Whatsap Masaüstü Kullanımı Hakkında Bilgi

Whatsap masaüstü kullanımı hem telefonunuzdan hem de internet’ten erişebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki hesabınızın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm mesajlar telefonunuzla bilgisayarınız arasında senkronize edilir ve tüm mesajlarınızı her iki cihazda da görebilirsiniz.

Whatsapp web, günümüzde en çok kullanılan çevrimiçi iletişim uygulamalarından biridir. 20 Temmuz 2020 tarihli bir araştırma sonucunda, Dünya çapında iki milyardan fazla insanın Whatsap uygulamasını kullandığını ortaya koydu.

İnternet üzerinden iletişimin son aşaması Whatsap masaüstü uygulaması popülerdir, çünkü bu uygulamaya masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar aracılığıyla erişilebilir, kullanıcılar bu sayede birçok yönden fayda sağlamaya devam etmektedir.

Whatsap masaustu
Whatsap masaüstü

Kullanıcıya herhangi bir kullanıcıyı engelleme veya spam yapma hakkı verir. Ayrıca, kullanıcı mesajı hem kendi telefonundan hem de alıcının bilgisayarından silebilir. Kullanıcılarda sıklıkla kullanılan bu iki özellik, uygulamayı kullanırken kullanıcının psikolojik olarak daha rahat hissetmesini sağlamaktadır.

Whatsapp yalnızca bir bilgisayardan değil, birden çok bilgisayardan da erişilebilir. Örneğin, hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarı olan bir kullanıcı her iki bilgisayardan da oturum açabilir. Artık telefon ile bilgisayar arasında veri alışverişi yapması gereken kullanıcılar bu belgeleri Whatsap üzerinden bilgisayarlarına aktarabilirler. Bu özellik kullanıcıların sosyal hayatlarında, iş hayatlarında zaman kazanmalarını ve kolaylık sağlamalarını sağlar.

Yapılan çalışmalara göre bilgisayar ekranı ve bilgisayar klavyesi telefon ekranından ve klavyeden daha ergonomik. Bilgisayar üzerinden çalışan kullanıcılar için, uygulama iş verimliliğini artırır ve çalışırken telefonun nerede olduğu dikkat dağınıklığını azaltır.

İlgili İçerikler  Ryzen 7000 Serisi Modeller Duyuruldu

Whatsap’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsap ta engellendiğimi nasıl anlarım? Sorusunu sizlerinde sıklık ile araştırdığını tespit ederek bunun ile alakalı detaylı olarak bir içerik hazırladık. Bu içeriğe yazının üzerine tıklayarak içerisine eklediğimiz link ile ulaşa bilirsiniz. Yanı sıra size verebileceğimiz bilgiler ise şu şekilde olacaktır.

 • Uygulamada engellenen kişiyi görmek söz konusu olduğunda en etkili yöntem onları bir gruba eklemektir. Whatsap uygulaması üzerinden yeni bir grup oluşturun ve bu kişiyi gruba ekleyin. Whatsap, uygulaması kişiyi gruba eklemediğini söylerse, söz konusu kişinin onu engellediği anlamına gelir.
 • Whatsap üzerinden engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini görüntüleyin. Bunu yapmak için, Whatsap uygulamasından konuşma ekranını açın ve üst paneldeki bilgilere bakın. Profil resmini ve son görülen alanları göremiyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz.
Whatsap engellendigimi nasil anlarim
Whatsap engellendigimi nasil anlarim

İlerleyişler nasıl olmalı?

Profil Görüntüleme

 • Önce mani’nin profilini girin.
 • Ardından profil resmine bakın veya bir mesaj gönderin.
 • Profil resminde hiçbir şey görünmüyorsa, gönderdiğiniz mesaj mavi bir tıklama değildir.

Grup Oluşturma

 • İlk önce bir yığın oluşturun.
 • Bir kişi ekleyin.
 • Gruba engel olduğunu düşündüğünüz kişiyi ekleyin ve eklenmezse anlayacaksınız.
 • Whatsap akıllı cihazlar için bir mesajlaşma uygulaması olarak hayatımızda yer almıştır. Bugün tüm parlak akıllı telefon sahipleri tarafından kullanılan bu uygulama, fotoğraf, video ve konum paylaşabilir, sesli ve görüntülü aramalar vardır. Tüm dünyada kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden biri kullanıcı kilididir.

Bu iki yöntemde sizlerin bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamanız için yardımcı olacaktır. Bu yöntemler sizin için yeterli değil mi?

 • Whatsapp web bir kullanıcı kısıtlama özelliği var. Bu özellik, bir kullanıcının sizi taciz etmesini veya yazışmalar oluşturmasını önlemenizi sağlar. Kişi listenize kayıtlı kişiler Whatsapp uygulamasını kullandığında, o kişinin ayrıntıları uygulamada görüntülenir. Bir kullanıcı profilinizi engellerse, Whatsap profil fotoğrafı ve çevrimiçi olup olmadığı görüntülenmez. Ancak yeni eklenen fonksiyonlarla bu özellikler uygulamanın ayarlar kısmında değiştirilebilir ve “hiç kimse” seçeneği seçilerek kullanıcılarla bilgi paylaşımı durdurulabilir.
 • Whatsap’ta engellendiğimi nasıl bilebilirim? Bir kişinin profil fotoğraflarının ikisine birden sahip değilseniz ve çevrimiçi bilgileri sizinle paylaşılmıyorsa, engellendiğinizi bilmesi için o kişiye bir mesaj göndermelisiniz. Gönderdiğiniz mesaj sadece bir tık ötedeyse, mesajınız diğer sayfaya iletilmez ve büyük olasılıkla engellenirsiniz.
 • Engellediğinizi düşündüğünüz kişinin numarasını arkadaşınızın telefonuna kaydedin.
 • Ardından Whatsap uygulamasına giriş yaparak kişinin profilini açın.
 • Profil verileriniz size benziyorsa, bu bir sorun değildir.
 • Ancak, profil resmi ve en son görülen bilgiler görüntülenirse, kullanıcı numaranızı engellemiştir.
Yorum yapın