Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Birçok insan anlık mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp’ı kullanıyor. En popüler mesajlaşma aracı olarak açık ara önde olan WhatsApp’ta istediğiniz fotoğrafları galeriye kaydedebilir ya da kaydetmeyi engelleyebilirsiniz. Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Cep telefonunuzun ya da akıllı cihazlarınızın boş yere de olmasını istemiyorsanız bu özelliği kapatabilirsiniz. Bazı kullanıcılar WhatsApp galeriye kaydetme ya da WhatsApp fotoğraf indirme ayarları gibi birçok önemli konuyu bilmiyor. Makalemizin tüm detayında WhatsApp fotoğrafları galeriye kaydetme ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Birçoğumuz gün içerisinde arkadaşlarımız eşimiz, dostumuz bazen ise iş için WhatsApp’ı kullanıyoruz. Her ne nedenle olursa olsun bazen fotoğraf ya da video göndermemiz gerekebiliyor. İstediğimiz zaman sohbet etmek görüntülü konuşmak ya da bazılarına fotoğraf video göndermek WhatsApp üzerinden mümkün olabiliyor. whatsApp’ta fotoğraf ya da videoları galeriye kaydetme özelliği ne yazık ki bazı telefonlar için otomatik oluyor. Bunun önüne geçmek için bazı ayarları yapmak gerekiyor. WhatsApp fotoğrafları galeriye kaydetme nasıl engellerim? Diye merak ediyorsanız hemen aşağıda detaylı bir anlatım görebilirsiniz.

Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme-
Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme-

Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Nasıl Engellenir?

Bazen WhatsApp listesinde olmayan ya da numarası ekli olmayan kişiler bizlere fotoğraf ya da video gönderebilir. Bu gibi durumlarda bu görsellerin galeriye kaydedilmesi olası oluyor. WhatsApp gönderilen fotoğrafları nereye kaydediyor? Diye merak edenler olacaktır.

 WhatsApp’a gelen fotoğrafların tamamı galeriye kaydedilir. WhatsApp üzerinden alınan fotoğraflar genellikle otomatik olarak kendiliğinden telefonda kaydedildiği için bazı istenmeyen fotoğrafların telefonlarda ya da akıllı cihazlarda olması normal olacaktır. WhatsApp’a gelen resim kaydetme özelliğini seçerseniz bu gibi durumlardan kurtulabilirsiniz. Ancak iPhone cihazlarda gelen medya yani fotoğraf ve videolar telefonu kendisi tarafından fotoğraflar ve WhatsApp klasörüne kaydediliyor. Bu durum sadece iPhone cihazları için geçerli.

İlgili İçerikler  Wattpad Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir?
489be048 712b 4cdf a0a3 bc6c0fbaa5d2
Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Genellikle WhatsApp kullanıcılarının büyük kısmı WhatsApp fotoğrafları ile dolup taşan telefonlarından şikayetçidir. Sizler de bu durumdan muzdarip iseniz WhatsApp fotoğraf ayarları yaparak bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetmek İstemiyorum

Özellikle gün içerisinde iş için ya da bireysel olarak kullanımlarda çok fazla fotoğraf alıyorsanız ve fotoğrafların galeriye kaydedilmesini istemiyorsanız birtakım ayarları yapmanız gerekmektedir. Telefonun üzerinden fotoğrafların galeriye kayıt edilip edilmediğini ayarlar kısmından görebilir. Bu kayıt işlemlerini manuel olarak değiştirebilirsiniz.

 • Whatsapp uygulamasına giriş yaparak sağ köşedeki 3 nokta işaretine tıklayın
 • Açılan sayfadan ayarlara tıklayın
 • Tekrar açılan sayfadan Sohbetler >>>
 • Açılan sayfadan Medya Görünürlüğüne açıp kapatabilirsiniz.
 • Medya görünürlüğü açık hale getirilse fotoğraflar galeriye kaydedilir
 • Kapalı hale getirilirse fotoğraflar galeriye kayıt edilmez

İphone Cihazlarda Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetmeyi Engelleme

 • Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlara dokunun.
 • Daha sonra Sohbetler kategorisine dokunun.
 • Son olarak da ‘Film rulosuna kaydet’ özelliğini devre dışı bırakın.

IPhone cihazınızda WhatsApp ayarlar ve sohbetler kısmına girin ve kayıt özelliğini pasif hale getirdikten sonra bu işlemi tamamlayabilirsiniz. WhatsApp gelen fotoğrafları tekrar galeride kaydetmek isterseniz kayıt özelliğini aktif ettikten sonra fotoğrafların yeniden galeriye kayıt olduğunu görebileceksiniz.

Android Cihazlarda Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetmeyi Engelleme

 • Öncelikli olarak WhatsApp uygulamasına Giriş yapın
 • Ayarlar ve sohbetler kısmına tıklayıp
 • Sohbetler menüsünde yer alan  ‘Medyayı Galeride Göster’ seçeneğini pasif hale getirmelisiniz.

Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

WhatsApp gönderilen fotoğrafları nereye kaydediyor? Diye merak eden olacaktır ve bir de WhatsApp’a gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor mu? Diye araştırma yapan insanlar var.

 WhatsApp’a gelen fotoğraflar genellikle galeride yer almamasının nedeni kullanıcı şikayeti olsa da genellikle bu bireysel yapılan bir hata sonucu ortaya çıkar. WhatsApp fotoğrafları çoğu zaman otomatik olarak kaydedilir. Bu özellik kullanıcı tarafından devre dışı bırakıldığı için fotoğrafların kaydedilmemesi ya da galeride görünmemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

İlgili İçerikler  Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır? 2024

Yukarıda yer alan ayarları eksiksiz şekilde yaparsanız Whatsapp’tan gelen fotoğraflar ile alakalı sorunları da kalıcı olarak çözebilirsiniz. WhatsApp gönderilen fotoğrafları nereye kaydediyor? bunu merak ediyorsanız, ayarlar kısmından kontrol edebilirsiniz. whatsapp kullanıcıları kayıt için manuel olarak bir tercih yapabilir. Bu nedenle de istediğiniz zaman fotoğraf kaydetme işlemini yapabilirsiniz. Bu tamamen kullanıcıya kalmış özel bir durumdur, Yukarıda yer alan anlatıma bakarak yapabilirsiniz.

Yorum yapın