7’den 70’e herkesin alışveriş yaptığı e-ticaret sitesi satılabilir!

Son dönemlerin en popüler alışveriş şekli e-ticaret siteleri olurken Türkiye’de milyonların alışveriş yaptığı e-ticaret siteleri arasına yer alan n11’in satılabileceği ifade edildi. Getir, çevrimiçi alışveriş platformu n11’in tüm hisselerini geçtiğimiz yıl satın almıştı. Gelen yeni haberler doğrultusunda Getir’in n11’i kötü gidişatı hafifletmek için satmayı düşündüğü ifade edildi.

Türkiye’de alışveriş amaçlı birçok e-ticaret sitesi yer alırken n11’de bunların başında yer alıyor. Kullanıcıların 7’den 70’e kolaylıkla alışverişlerini gerçekleştirebildiği platformlardan birisi de n11 olurken n11’in satılabileceği açıklandı. Türkiye’nin önemli girişimlerinden biri olan ve bir dönem 12 milyar dolar değerlemeye ulaşan Getir, son zamanlarda olumsuz bir tabloyla karşı karşıya kaldı.

N11 SATILACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Getir’in başta İngiltere olmak üzere Hollanda ve Almanya’dan çıkacağı haberleri basında yer almıştı. Getir’in henüz geçen yıl tüm hisselerini aldığı alışveriş platformu n11 satabileceği iddia ediliyor. Reuters’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre hızlı market ve yemek teslimat girişimi Getir, yatırımcılarla yeni bir yol haritası üzerinde görüşüyor. Bu yol haritasında seçenekler arasında n11’in satışı da bulunuyor.

Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD pazarlarında bulunan Getir’in Türkiye ve ABD dışındaki pazarlardan da çekileceği belirtilirken ancak pandemi bitip insanlar fiziksel alışverişe geri dönünce firmanın kâr marjları düşüşe geçti ve yeni pazarlarda yapılan yatırımların maliyetinin karşılanması zorlaştı. Elbette n11’in satışı için şimdilik kesinleşmiş bir durum bulunmuyor ancak Getir’deki gidişat pek parlak görünmüyor.

İlgili İçerikler  Silent Hill, Söylentilere Rağmen Konami Ticari Markayı Yeniledi
Yorum yapın