Aras Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024

Aras Kargo takip sorgulama yapmak için firmanın internet sitesini ya da mobil uygulamasını kullanmak gerekir. Aras Kargo, Türkiye’de kargo hizmeti veren ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanan firmalardan biridir.

aras kargo takip sorgulama
aras kargo takip sorgulama

Aras Kargo takip sorgulama işlemi sırasında gönderinin bulunduğu aracı canlı takip etme şansınız vardır. Aynı zamanda kargo yetkilisinin iletişim bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Aras Kargo size sorgulama sırasında bildirim yapma fırsatı da sunar. Bu sayede kargo yetkilisinden, gönderiyi komşunuza ya da başka bir adrese bırakmasını isteyebilirsiniz.

Aras Kargo ile gelen gönderilerinizi şubeden teslim alma şansınız da vardır. Köy ve mezra gibi yerlerde yaşayanlar için şubeye teslimat yapılır. Adresinize gelecek kargoları zamanında teslim alabilmek için kargo takibi yapmanızda fayda vardır.

image 1

Aras Kargo takip sorgulama yaparak teslimatın hangi gün ve saatte yapılacağını öğrenirsiniz. Bu sayede söz konusu vakitte verdiğiniz adreste olarak kargo yetkilisini bekleyebilirsiniz. Kargo yetkilisi sizi evde bulamadığı takdirde gönderiyi şubeye götürür. Bu nedenle şubeye gitmeniz gerekir. Şubeye gitmekle uğraşmak istemiyorsanız takip sorgulama ile gönderinin durumunu izleyebilirsiniz.

ARAS KARGO NE ZAMAN GELİR?

Aras Kargo’nun gelme zamanı firmanın yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Gönderici her ne kadar kargo firmasına kargoyu teslim etse de söz konusu kargonun size ulaşması vakit alabilir. Bu durum aktarma merkezlerindeki ya da şubelerdeki yoğunluktan kaynaklanabilir.

image 2

Bu nedenle genellikle e-ticaret firmaları ve online pazar yerleri tarafından size kargonuzun teslim edileceği bir tarih aralığı belirtilir. Çok fazla gecikme yaşanması durumunda gönderici firma ya da kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili İçerikler  VPN Nedir? 2024
ARAS KARGO TAKİP İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Kargonun elinize ulaşacağı tarih bazen şube yoğunluğuna bağlı olarak da değişir. Söz konusu şube bulunduğunuz bölgeye haftanın sadece belli günlerinde teslimat yapıyor olabilir. Bunun yanı sıra her gün teslimat yapılsa da dağıtımın yetişmemesi gibi sorunlar olabilir.

Takip sorgulama işlemi, işinizi kolaylaştırarak gönderinin durumu hakkında bilgi almanızı sağlar. Firma yetkilileri ile görüşerek gönderinizin şubede bekletilmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede dağıtıma çıkmadan kendiniz gönderiyi teslim alabilirsiniz.

ARAS KARGO TAKİP İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Aras Kargo takip için yapılması gereken gönderi takip numaranızı kullanarak sorgulama yapmaktır. Sorgulama işlemini gönderi takip numarasını kullanarak yapabilirsiniz. Takip numarası ile sorgulamayı şu yerlerden yapabilirsiniz:

  • Aras Kargo internet sitesi
  • Aras Kargo mobil uygulama
  • Aras Kargo müşteri hizmetleri

Sorgulama sırasında başka bir bilgiye ihtiyacınız yoktur. Bu nedenle size verilen takip numarasını saklamalısınız. Kargo takip numarası size şu kanallardan iletilir:

  • Alışveriş yaptığınız e-ticaret firması ise size kargo takip numarasını kendi sitesinde gösterir.
  • Online pazar yerleri mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden kargo takip numarasını gösterir.
  • Aras Kargo gönderinizi teslim aldığında size gönderi takip numarasının yer aldığı SMS gönderir.
Aras Kargo Gönderi Takip No Hangisi

Gönderi takip numarasını aldıktan sonra araskargo.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra ana ekranda takip seçenekleri yer alır. “Kargo Takip” ve “e-ticaret Takip” seçeneklerinden uygun olanı seçmelisiniz.

Aras Kargo Gönderi Takip No Hangisi?

Aras Kargo gönderi takip no size mesaj yoluyla bildirilir. Mesaj yoluyla gönderi takip numarasını öğrenebilirsiniz. Firmanın internet sitesinden ya da mobil uygulamadan sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

image 5

Aras Kargo takip sorgulama yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • www.araskargo.com.tr adresine giriş yapın.
  • Ekranın alt kısmında bulunan “Kargo Takip” yazan yere takip numarasını yazın.
  • Ardından ok sembolü bulunan butona tıklayın.
İlgili İçerikler  Spotify kullanıcı adı değiştirme 3 adımda nasıl yapılır? 

Mobil uygulama üzerinden sorgulama yaptığınız takdirde de aynı adımları izlemelisiniz. İnternet sitesinden yapacağınız sorgulamalarda aşağıda yer alan ekran karşınıza çıkar.

image 7
aras kargo takip sorgulama nasıl yapılır.

Yukarıdaki ekranda kargo takip yazan kısma gönderi numaranızı girmelisiniz. Eğer gönderiniz e-ticaret firması tarafından size iletiliyorsa “E-Ticaret Takip” kısmından takip numaranızı girmelisiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza tüm detaylar çıkar.

image 8

Aras kargo takip sorgulama ekranında gönderi bilgilerinizi görebileceğiniz gibi kargonun son durumunu da görebilirsiniz. Aynı zamanda kargo hareketlerini görüntüleyerek dağıtıma ne kadar süre kaldığını öğrenebilirsiniz.

image 9

Yukarıdaki ekranda kargonun adım adım hangi aşamalardan geçtiği görülür. Kargolar transfer merkezlerinden aktarılarak alıcı şubeye ulaşır.

Aras Kargo Canlı Takip Nasıl Yapılır?

Aras Kargo canlı takip yapmak için size gönderilen linke tıklamalısınız. Aras Kargo, gönderinizi dağıtıma çıkarır çıkarmaz size link gönderir. Linke tıklayarak canlı takip yapabilirsiniz.

Canlı takip ile kargo aracını görüntüleyebilirsiniz. Kargo aracı harita üzerinde ilerler ve gitgide adresinize yaklaşır. Buna göre siz de ne zaman evde olmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Canlı takip sayesinde kargo yetkilisinin iletişim numarasını da öğrenebilirsiniz. Bu sayede acil bir durumda kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Aras Kargo canlı takip sayesinde tüm gün adresinizde beklemenize gerek kalmaz. Teslimat saatini öğrenerek ona göre adresinize ulaşabilirsiniz. Aras Kargo sunduğu bu tür hizmetlerinin yanı sıra yaygın dağıtım ağıyla da size kolaylık sağlar. Teslimatlarınız vaktinde yapılır.

Aras Kargo Şubelerinden Kargo Takip Yapılır mı?

Aras Kargo şubelerinden kargo takibi yapılması mümkündür. Ancak şubeler yoğun çalışma programlarından dolayı her zaman size dönüş yapamaz. Özellikle telefonla şubeye ulaşmanız güç olabilir. Bu nedenle birebir şubeye giderek sorgulama yapmanızda fayda vardır.

Aras Kargo şubelerinden sorgulama yapmak yerine müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Aras Kargo’nun müşteri hizmetleri numarası 444 2552 şeklindedir. Bu numarayı arayarak gönderi takip numaranızla sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili İçerikler  Xiaomi 12 Pro Özellikleri: Yeniliklerle Dolu

Sorgulama işlemini araskargo.com.tr adresinden de yapma şansınız vardır. Sayfada bulunan Canlı Destek kısmına tıklayarak kargonuzun durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ancak gönderi takip numaranızı yazarak sorgulama yoluyla daha kısa sürede gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnternet sitesinden kargonun kaç günde geleceğine dair sorgulama da yapabilirsiniz. Ekranda yer alan “Kaç Günde” kısmına tıklayarak şehirler arasında kaç günde teslimat yapıldığını öğrenebilirsiniz.

image 10

Tahmini olarak gönderim sürelerini öğrenmek için çıkış ilini ve varış ilini seçmelisiniz. Aras Kargo’nun internet sitesinden ücret hesaplama da yapabilirsiniz. Aynı zamanda kurye de çağırma şansınız vardır.

Aras Kargo Takip T.C. Kimlik No İle Yapılır mı?

Aras Kargo takip T.C. kimlik no ile yapılan bir işlem değildir. Ancak şubeden ya da müşteri hizmetlerinden kimlik bilgilerinizi vererek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aras Kargo müşterilerinin sorgulama yapması için gönderi takip numarası sistemini kullanır. Gönderi takip no sistemi sayesinde tek bir numarayla kargonun durumu öğrenilebilir.

Aras Kargo takip sorgulama yapmak için gönderi numaranızı uygulama üzerinden girmelisiniz. Bunun yerine Aras Kargo internet sitesine girerek de aynı işlemi yapabilirsiniz. Eğer bir e-ticaret ya da online Pazar yeri sitesinden ürün aldıysanız ilgili sitenin sayfasından sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin sayfalarında kargo takip linki bulunur. Online pazar yerlerinin sayfalarında ve uygulamalarında da bu link yer alır. Siparişlerim sekmesinden kargo takip linkine tıkladığınızda sistem sizi kargo firmasının sayfasına yönlendirir. Eğer gönderiniz Aras Kargo ile size iletilecekse ilgili linkten detaylara erişebilirsiniz.

Aras Kargo takip sorgulama işlemi neticesinde teslimatınızı ne zaman alacağınızı net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer size SMS gönderildiyse SMS’te yer alan linkten canlı takip işlemi de yapabilirsiniz.

Siz de görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Postegro Kaldırıldı Mı?

Php Nedir? Nasıl KUllanılır?

Yorum yapın