Twitter Hesap Silme 3 adımda Nasıl Yapılır?

Twitter’da yaşanan tartışmalardan dolayı çok sayıda kullanıcı bu platformdan uzaklaşmak istiyor. Twitter’ın sadece metin odaklı olması trendler bölümü ile Instagram ile kıyaslandığı zaman genel bilgileri paylaşma dünya gündemini takip etmek gibi unsurlar da çok da aktif kullanıldığını belirtelim. Ancak bazı kullanıcılar Bu yoğun gündemden uzaklaşmak istiyor ve Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyor. sizlere adım adım Twitter hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebilirsiniz anlatalım.

Twitter Hesap Silme Yapmadan Önce Mutlaka Bunları Bilin

Bazı kişiler sosyal medya hesaplarını sildikten sonra pişmanlık duyabiliyor. Hesap kurtarma için tanınan süre de dolduğu için maalesef eski hesapları tekrardan geri getirmek mümkün olmayabiliyor.

 Bu gibi durumlardan ne yazık ki yeniden hesap açmak dışında başka bir alternatif yok. Facebook ve Instagram ile benzer şekilde Twitter’da üyeliğini silen kişilere 30 gün kurtarma suresi veriyor. Yani Twitter hesap silme işlemi yaptıktan 30 gün sonra hesabınıza giriş yaparsanız tekrardan aktif olacaktır.

Twitter Hesap Silme! Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme
Twitter Hesap Silme! Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

 Ancak hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız bir daha o hesaba giriş yapmayın. Twitter hesap kapatma işlemine başlamadan önce verilerinizi kurtarmanız için Twitter size bir olanak sağlıyor. Bunun için https://twitter.com/settings/download_your_data adresine giderek kurtarma yapabilirsiniz.

Twitter hesap silme nasıl yapılır?

Twitter hesap silme işlemi tıpkı Facebook ve Instagram da ki gibi benzerdir. Son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Mobil uygulamalar üzerinden ya da internet tarayıcısı üzerinden Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter hesap silme linki: https://twitter.com/settings/deactivate

  1. Yukarıda yer alan hesap silme linkine tıklayın
  2. Kullanıcı adı ve şifre ile oturum açın
  3. “Bu, hesabını devre dışı bırakacaktır” uyarısı alacaksınız
  4. Sayfanın alt kısmında Devre Dışı Bırak seçeneğine basın
İlgili İçerikler  Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Silinen Twitter hesabı nasıl geri alınır?

Hemen yukarıdaki anlatımı yaptığınız takdirde Twitter hesabınız kapanacaktır. Ancak Twitter hesabını kapatan üyelerin hesaplarını 30 gün boyunca saklı tutmaktadır. 30 gün boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız o hesap kalıcı olarak silinir. Ancak hesabınızı kapattığınız günden bu yana 30 gün içinde girerseniz hesabınız yeniden aktif olur.

Twitter kullanıcı adını kaybetmeden silme

Twitter hesabını silmek ancak ilerleyen dönemlerde tekrardan Twitter’a katılmak istemiyorsanız kullanıcı adınızın silinmemesini sağlayabilirsiniz. Hesap silme işlemi yapmadan önce kullanıcı adınızı değiştirirseniz ilerleyen dönemlerde aynı kullanıcı adıyla yeniden üyelik oluşturabilirsiniz.

Yorum yapın