Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı

Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı – Dijital içeriklerin giderek artan popülerliğiyle birlikte iTunes Store gibi platformlar kullanıcılar arasında daha da önem kazanmaktadır. Ancak bazen karşılaşılan sorunlar bu deneyimi olumsuz etkileyebilmektedir.

Bu Apple Kimliği Daha Önce iTunes Store’da Kullanılmadı hatası da bu sorunlardan biridir ve pek çok kişi yaşadığı bu sorunun nedenleri ve çözümleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istemektedir. Hatanın temel nedeni genellikle birkaç faktörün bir araya gelmesinden kaynaklanmaktadır.

En yaygın nedenler arasında iTunes veya cihazınızın işletim sisteminin güncel olmaması ve Apple Kimliği veya şifrenin hatalı girilmesi yer almaktadır.

Bu Apple Kimliği Henüz App Store İle Kullanılmadı Nedir?

Bu Apple Kimliği Henüz App Store İle Kullanılmadı” hatası, Apple kullanıcılarının App Store’a giriş yapmaya çalışırken sıkça karşılaştığı bir sorundur. Apple Kimliği ile ilgili bir geçersizlik veya sorun olduğunu belirten bu hata, kişilerin App Store’u kullanamamasına neden olmaktadır.

Genellikle kullanıcı tarafından kontrol edilebilecek basit sorunlardan kaynaklanmakta ancak sorun devam ederse veya kullanıcı doğrulama veya güvenlikle ilgili sorunlar yaşıyorsa, Apple Destek ekibiyle iletişime geçmek en iyi çözüm olmaktadır.

Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı Çözümü

Pek çok Apple kullanıcısının karşılaşabileceği bu sorun genellikle ciddi bir sorunmuş gibi görünse de yaşanan bazı ufak sorunlardan kaynaklanmakta ve doğru çözüm yöntemleri ile kolayca ortadan kaldırılabilmektedir.

İlgili İçerikler  Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022 Twitter Onaylı Hesap

App Store’a bağlanamıyor ne yapmalıyım? Sorusu pek çok Apple kullanıcısının yanıt aradığı bir sorudur. Genellikle kişilerin kimlik bilgileri ile ilgili bir sorundan kaynaklanan App Store giriş yapılamadı hatası çözümü için etkili pek çok yöntem bulunmaktadır.

Özellikle bu sorundan kurtulmak isteyen Apple kullanıcıları her ne kadar can sıkıcı bir sorun olsa da çeşitli yöntemleri uygulayarak kolayca bu sorundan kurtulabilmek mümkün olmaktadır.  Çözüm yöntemleri arasında şunlar yer almaktadır.

 • E-Posta Adresinizi Doğrulayın
 • Başka Bir Cihaz Üzerinden Oturum Açın
 • Aynı Hesapla Apple Music’e Giriş Yapın
 • Aynı Cihazda Apple Kimliği’nden Çıkış Yapın
 • Fatura Ve Teslimat Adresini Kontrol Edin
Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı

Yukarıdaki yöntemlerin işe yaramaması durumunda Apple Destek ile iletişime geçilerek de bu sorun çözülebilmektedir.

E-Posta Adresinizi Doğrulayın

Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı hatasıyla karşılaşıyorsanız ilk adım olarak Apple Kimliği’ne bağlı olan e-posta adresinizi doğrulamak gerekmektedir. Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Apple Kimliği sayfasına gidin.
 • Hesap bilgilerinizi kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.
 • Doğrulama e-postasını almak için e-posta kutunuzu kontrol edin ve talimatları izleyin.
Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı
Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’da Kullanılmadı

Başka Bir Cihaz Üzerinden Oturum Açın

Farklı bir Apple cihazı (iPhone, iPad, Mac, vb.) kullanarak Apple Kimliği ile oturum açarak da bu sorunu çözebilirsiniz. Farklı bir cihazda Apple Kimliği ile oturum açmak hesabınıza erişimi doğrulayabilmekte ve sorunları gidermede yardımcı olmaktadır.

Aynı Hesapla Apple Music’e Giriş Yapın

Apple Music kullanıyorsanız aynı Apple Kimliği ile bu hizmete giriş yapmayı deneyin. Apple Music üzerinden hesap doğrulamasını yapabilir ve iTunes Store’a erişim sorununu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Aynı Cihazda Apple Kimliği’nden Çıkış Yapın

Aynı cihazda başka bir oturum açılmışsa veya başka bir kullanıcı tarafından kullanılıyorsa bu durumda hatayla karşılaşılabilmektedir. Aynı cihazda Apple Kimliği’nden çıkış yaparak hesabınıza yetkisiz erişimi önleyebilir ve de yaşanan bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili İçerikler  Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır? 2024

Fatura ve Teslimat Adresini Kontrol Edin

Apple Store’dan alışveriş yapıyorsanız fatura ve teslimat adreslerinizi kontrol edin. Yanlış veya güncellenmiş bilgiler, ödeme işlemleri veya sipariş teslimatı sırasında sorunlara neden olabilmekte ve sorunlu bilgiler nedeniyle bu sorunla karşılaşılabilmektedir.

Bu Apple Kimliği Daha Önce İtunes Store’Da Kullanılmadı Neden Olur?

Günümüzde dijital içeriklere erişim sağlayan iTunes Store, Apple kullanıcıları için vazgeçilmez bir platformdur. Ancak kullanıcılar bazen “Bu Apple Kimliği Daha Önce iTunes Store’da Kullanılmadı” hatasıyla karşılaşabilmektedir.

Yaşanan bu sorunun altında yatan nedenleri anlamak sorunu daha etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olabilmektedir. App Store gözden geçir sorunu olası nedenleri arasında şunlar yer almaktadır.

 • iTunes veya cihazınızın işletim sistemi güncel değilse
 • Apple Kimliği veya şifre hatalı girilmişse
 • Güvenlik duvarı veya antivirüs yazılımları, iTunes’un düzgün çalışmasını engelliyorsa
 • Apple Kimliği’ne bağlı e-posta adresinizin doğrulanmamışsa
 • Hesabınıza yetkisiz bir şekilde erişim sağlandığının veya başka bir cihazda oturum açıldığının tespit edilmesi durumunda güvenlik önlemleri nedeniyle
 • Zayıf veya kesikli bir internet bağlantısından dolayı
Yorum yapın