iPhone 16 ne zaman çıkacak? Tarihi belli oldu

Dünyanın en çok tercih ettiği telefon modellerinden birisi olan iPhone 16 çıkış tarihi merak konusu oldu. iPhone 15 pro max ardından iPhone 16 çıkış tarihi büyük bir merakla beklenmeye başlanmıştı. Apple tarafından iPhone 16 ile ilgili bir açıklama gelmesi beklenirken merakla beklenen yeni modelin çıkış tarihine dair bilgi geldi. Peki iPhone 16 ne zaman çıkacak? iPhone 16 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Türkiye’de de en çok tercih edilen telefon modellerinden birisi iPhone olurken Apple’ın yeni telefon modelinin tanıtımını ne zaman yapacağı merak edildi. Teknoloji severler arama motorları üzerinde ”iPhone 16 ne zaman çıkacak, özellikleri neler olacak?” sorusunun yanıtını araştırmaya devam ederken iPhone 16’ya dair detaylar paylaşılmaya başlandı.

İPHONE 16 ÖZELLİKLERİ

iPhone 16’ya dair taşıması beklenen özellikler şu şekilde yer aldı;

  • iPhone 16’nın tasarımında köklü değişiklikler beklenmiyor. iPhone 15’te olduğu gibi düz kenarlara ve çentiğe sahip olması öngörülüyor.
  • Pro modellerinde ise titanyum kasa seçeneği sunulabilir. Bu, iPhone’u daha sağlam ve hafif hale getirebilir.
  • USB-C bağlantı noktasına geçiş yapılabilir. Apple’ın Lightning bağlantı noktasından USB-C’ye geçmesi, Avrupa Birliği’nin getirdiği yasal düzenlemelere uyum sağlamak için olabilir.
  • iPhone 16 Pro modellerinde 120Hz ProMotion ekran teknolojisi kullanılabilir. Bu, daha akıcı bir görüntüleme deneyimi sunacaktır.
  • iPhone 16 Pro modellerinde 48MP ana kamera sensörü kullanılabilir. Bu, daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar çekilmesine imkan sağlayacaktır.
  • 8K video kaydı ve gelişmiş gece modu gibi kamera iyileştirmeleri öngörülüyor. 8K video kaydı, iPhone’u video çekiminde bir üst seviyeye taşıyabilir.
  • Ön kamerada da megapiksel yükseltmesi ve otomatik odaklama özelliği gelebilir. Bu, daha yüksek kalitede selfie’ler ve görüntülü görüşmeler yapılmasını sağlayacaktır.
  • iPhone 16 ve iPhone 16 Max modellerinde ise 60Hz ekran tazeleme hızı devam edebilir.
  • Ekran boyutlarında bir değişiklik olması beklenmiyor.
İlgili İçerikler  Antimalware Service Executable Nedir?

İPHONE 16 NE ZAMAN ÇIKACAK?

iPhone 16 fiyatının 15’ten daha yüksek olması beklenirken şu an için net bir rakam belirtilmedi. Apple’ın her yıl Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtma geleneği göz önüne alındığında, iPhone 16’nın da Eylül 2024’te tanıtılması bekleniyor. 

Yorum yapın