iPhone 16 Pro Max geliyor! Yeni ayrıntıları ortaya çıktı resmen bir ilk olacak

Apple iPhone 16 serisinin özellikleri yavaş yavaş netleşmeye devam ederken iPhone kullanıcıları yayınlanan yeni özellikleri ve fiyat tablosunu araştırmaya devam ediyor. Son olarak iPhone 16 Pro Max’in kamera ve batarya özellikleri sızdırıldı. Üstelik bu bilgiler, güvenilir bir kaynaktan geliyor. iPhone 15 geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılmıştı. iPhone 16 serisinde ise kritik değişiklikler olmayacağı söyleniyordu fakat raporlar tam aksini iddia eden cinsten oldu.

Apple, iPhone telefon modelleri ile dünyanın en çok tercih edilen telefon markalarından birisi olmayı başarırken iPhone 16 Pro Max özellikleri merak edildi. Digitalchatstation’a göre iPhone 16 Pro Max, çift katmanlı transistör teknolojisine sahip 48MP 1/1.14″ Sony IMX903 özelleştirilmiş ana sensöre sahip olacak. Üstelik bu sensörün, 14Bit ADC ve DCG desteği sunacağı belirtiliyor.

İPHONE 16 PRO MAX ÖZELLİKLERİ

Analist Ming-Chi Kuo ise,  Apple için bir ilk olan çift 48 MP sensör ve 12 MP telefoto lens yükseltmesinin olacağını belirtirken iPhone 16 Pro’nun, iPhone 15 Pro Max’te bulunan 120 mm tetra prizm telefoto kamerayı koruması muhtemel. Her iki telefonun ön yüzünde ise, 24MP 6P kamera sensörü bulunacak. 

Aynı zamanda Apple A18 birtakım bilgiler paylaşıldı. Yonga setinin Qualcomm Snadpragon X75 modeme sahip olacağı söylenirken bu özelliği sayesinde Wi-Fi 7 desteğine ek olarak 7,5 Gbps’e ulaşan indirme hızları sunulacak. Bir diğer yükseltme ise pil bölümünde. Özellikle grafen bazlı bir batarya ile 40W kablolu şarjın mümkün hale geleceği belirtiliyor. 

İlgili İçerikler  Yenilikleri Beraberinde Getiren Google, Ses Tanıyan Asistan Üzerinde Çalışıyor
Yorum yapın