Netflix şifre paylaşımı istemiyor! Hane dışında kalanlar ödeme yapacak

Netflix yakında birincil hesap sahiplerinin evlerinin dışındaki kullanıcılar için ek bir ücret ödemesine izin veren bir test başlatacak. Şirketin yasadışı şifre paylaşımını ele almak için yeni bir girişim başlatıyor ve Netflix şifre paylaşımı yapanlardan ek ücret alacak.

Netflix hizmet şartlarına göre, bir müşterinin hesabı “evinizin ötesindeki kişilerle paylaşılamayabilir.” Yıllarca bu gereksinimin dışında kalan şifre paylaşımı davranışına göz yummasından sonra, şirket geçen yıl kullanıcıların hesap kimlik bilgilerini, beleşçileri kendi hesapları için ödeme yapmaya itmenin bir yolu olarak girmelerini isteyen sınırlı bir test yaptı.

Netflix şifre paylaşımı açıklaması

Netflix ürün inovasyonu direktörü Chengyi Long’a göre, Şili, Kosta Rika ve Peru olmak üzere üç ülkede yapılacak bir testte Netflix, hesaplarını evlerinin dışındaki insanlarla paylaşan üyelerin bunu “kolay ve güvenli bir şekilde ve biraz daha fazla ödeme yapmalarına” izin verecek. Yeni seçenekler önümüzdeki birkaç hafta içinde üç ülkede kullanıma sunulacaktır (ve bu pazarların ötesine genişleyebilir veya genişlemeyebilir).

Netflix şifre paylaşımı istemiyor! Hane dışında kalanlar ödeme yapacak
Netflix şifre paylaşımı istemiyor! Hane dışında kalanlar ödeme yapacak

Long, testle ilgili bir blog yazısında, “Standart ve Premium planlarımızda ayrı profiller ve birden fazla yayın gibi özelliklerle birlikte yaşayan insanların Netflix hesaplarını paylaşmasını her zaman kolaylaştırdık.” dedi. “Bunlar son derece popüler olsa da, Netflix’in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda da bazı kafa karışıklıkları yarattı. Sonuç olarak, hesaplar haneler arasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için harika yeni TV ve filmlere yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor.”

“Ekstra üye ekle” özelliğiyle, Netflix’in Standart ve Premium planlarına sahip üyeler, her biri kendi profiline, kişiselleştirilmiş önerilerine, giriş ve şifresine sahip, birlikte yaşamadıkları en fazla iki kişi için ayrı bir Netflix planının maliyetinden daha düşük bir maliyetle yan hesap ekleyebilecek.

Yayıncının yaptığı diğer testlerde olduğu gibi, hane üyesi olmayanlar için ödeme yapma seçeneğinin hizmetin kalıcı bir parçası olacağının garantisi yoktur. Long gönderide, “Dünyanın başka herhangi bir yerinde değişiklik yapmadan önce bu üç ülkedeki üyeler için bu iki özelliğin yararını anlamak için çalışacağız.” dedi.

İlgili İçerikler  PUBG blockchain ve NFT tabanlı oyunlar ve hizmetler geliştirmek için anlaşma yaptı

Netflix şifre paylaşımı Buna ek olarak, Netflix, abonelerin kullanıcı profillerini yeni hesaplara aktarmasına izin verme özelliğini test ediyor, bu da şifre moocher’larının kendi planları için ödeme yapmasını kolaylaştıracak. Üç test ülkesindeki üyeler, hesabını paylaşan kişilerin profil bilgilerini yeni bir hesaba veya Ekstra Üye alt hesabına aktarmasına izin verebilir – görüntüleme geçmişlerini, Listem’i ve kişiselleştirilmiş öneriler bilgilerini koruyarak.

Kaynak: variety.com

Yorum yapın