Samsung Galaxy Z Fold 4    

Samsung bu yıl yaz döneminde piyasaya çıkaracak olduğu yeni akıllı telefon modeli olan Galaxy Z Fold 4 için çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği gibi gün geçtikçe akıllı telefon dünyasındaki rekabet kıyasıya devam ediyor. Süregelen bu rekabet içinde katlanabilir telefonlar da kendi içinde ayrı bir rekabet konusu olmuş durumdadır. Özellikle son yıllarda popülerliği artmış olan bu katlanır tasarımın hiç şüphesiz ki en büyük öncülerinden birisi de Samsung. Amiral gemisi Galaxy S22 serisinin piyasaya sürülmesinden sonra ardından şirket gözünü Samsung Galaxy Z Fold 4 katlanabilir telefonuna çevirmiş durumdadır. 

Galaxy Z 4 Fold 

Samsung katlanabilir telefonu olan Galaxy Z Fold 4 üzerindeki çalışmalarını devam ettiriyor. Telefonun piyasaya sürülme tarihi yaklaştıkça yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Önemli bir sızıntı kaynağından edinilen bir bilgiye göre katlanabilir telefon tek menteşeli bir tasarıma sahip. Bu tasarım özelliği ise Samsung şirketi için bir ilk olacak. Samsung bu telefon tasarımı ile daha önceki telefon modellerinde görünen yukarıdan yırtma görüntüsü engellemek istiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4 

Dolayısı ile daha ince ve hafif bir tasarıma sahip olması amaçlanan cihazda görüntü bir tık önemseniyor. Ancak yapılacak olan bu tasarımın cihazın dayanıklılığına olan katkısı henüz belli değil. Yeni piyasaya sürülecek olan telefonla ilgili bilgiler henüz tazeliğini koruyor. İlk olarak gelen bilgilere göre Galaxy Z Fold 4 yerleşik bir S Pen’e sahip olmayacak. Ancak daha sonra sızan bilgiler akıllı telefonun S Pen için özel bir yuvaya sahip olacağını belirtiyor. 

Samsung Galaxy Z 4 Fold Özellikleri 

Genel olarak Samsung Galaxy Z 4 Fold modelinin Z Fold 3’ten farklı olarak belirgin bir özelliği şimdiye kadar gün yüzüne çıkmadı. Ayrıca sızan diğer bilgilere göre katlanır akıllı telefon modelinde beklenen ekran altı kamera kurulumu (UDC) yer almayacak. Buna ek olarak akıllı cihaz eski moda olarak gösterilen delgeç ekran özelliğine sahip olacak. Öte yandan telefon ekranı ayrıca daha dayanıklı özelliğe sahip olan Ultra ince cam (UTG) teknolojisi ile üretilecek. 

İlgili İçerikler  Samsung Galaxy M53 5G 27 Mart’da çıkıyor! Samsung Galaxy M53 tüm özellikleri
Yorum yapın