Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı telefon modelleri belli oldu! Listenin başındaki modele çok şaşıracaksınız

BTK tarafından yayınlanan “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü” raporu oldukça dikkat çekti. Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı telefon modelleri merak konusu olurken gelen raporda listenin başındaki telefon modeli merak konusu oldu. BTK, “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü” raporu ile birlikte ülkemizde en çok satış yapan akıllı telefon markaları belli oldu.

Akıllı telefonlar günümüzde büyük küçük demeden birçok kişinin hayatında önemli rol oynarken günümüzde telefonsuz kişi sayısı neredeyse kalmadı. Birçok işimizi kolaylıkla halledebildiğimiz ve kullanımına göre büyük yararlar sağlayan akıllı telefonlar farklı marka ve modellerde binlerce olacak şekilde farklı özelliklerde karşımıza çıkmaya devam ederken Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı telefon modelleri listelendi.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILAN AKILLI TELEFON MODELLERİ AÇIKLANDI!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 2023 yılının son çeyreğine ilişkin “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü” raporunu yayınladı. 2023 yılında Türkiye’de en çok tercih edilen akıllı telefon markalarını açıklayan BTK’nın raporunda yer alan telefon modelleri merak konusu oldu.

BTK tarafından yayınlanan raporda ilk sırada tahmin edilebileceği üzere Samsung ve Apple yer alırken Çinli markaların da rapora göre yükselişte olduğu görüldü. Paylaşılan son rapora göre, geçen yıl ülkemizde en çok telefon satan marka Samsung oldu. Güney Koreli şirket, 3 milyon 639 bin adet satış gerçekleştirdi. ABD merkezli teknoloji devi Apple ise geçen yıl Türkiye’de 3 milyon 181 bin adet telefon satarak ikinci sıraya yerleşti.

Açıklanan listede sıralama akıllı telefonlar arası şu şekilde yer aldı;

Samsung – 3 milyon 639 bin

Apple – 3 milyon 181 bin

Redmi – 1 milyon 832 bin

vivo – 627 bin

TECNO – 583 bin

Reeder – 464 bin

İlgili İçerikler  Huawei P60 Pro
Yorum yapın