Türkiye’de Tanıtılan Yeni Renault Duster Özellikleri ve Fiyat Listesi Belli Oldu

Popüler SUV modeli Renault Duster dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtıldı. Tanıtımı ile oldukça dikkat çeken yeni Renult Duster özellikleri ve fiyat listesi birçok kişi tarafından merak konusu oldu. 25 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilen basın lansmanıyla tanıtılan araç, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilecek olan yeni Renult Duster SUV modeli Duster, 2024 yazında Türkiye yollarında olacak ve Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak.

Yeni Duster’in 3 farklı motor seçeneği ile sunulacağı açıklandı. Bunlar arasında, ultra verimli E-Tech tam hibrit motor sistemi de yer alırken 45 hp güç üreten bu motor seçeneği, ortalama 5 lt/100 km yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonuyla dikkat çekiyor.

YENİ RENULT DUSTER ÖZELLİKLERİ

Elektrik modunda hareket edebilen ve şehir içi sürüşlerde yüzde 40’a kadar yakıt tasarrufu sağlayan bu motor, 6 ileri manuel şanzımana sahip ve aynı zamanda 130 hp (beygir) güç üreten 1,2 litre yarı hibrit motor seçeneği de mevcut. Bu motor, yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlamak için 0,8 kWsa kapasiteli 48V bataryayla destekleniyor.

Duster yeni versiyonu ortalama 6 lt/100 km yakıt tüketimi ve 136 gr/km CO2 emisyonuna sahip. Yeni Renault Duster’ın Türkiye’de tanıtılması, ülkenin otomotiv sektöründeki  rolünü oldukça güçlendiren noktada oldu. Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Renault’nun 2027 yılına kadar 3’ü SUV olmak üzere 4 yeni modeli üretmeyi planladığı üretim merkezi yeri haline gelecek.

İlgili İçerikler  Teknolojinin son harikası Dyson V16 ne zaman satışa çıkacak? İşte özellikleri ve fiyat listesi
Yorum yapın