WhatsApp’a yeni özellik geliyor! Artık onu paylaşabileceksiniz

Hem dünyada hem de Türkiye’de mesajlaşmak ve iletişim amacıyla en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan WhatsApp yeni özelliği ile gündeme geldi. Kullanıcılarına çok daha iyi deneyimler sunmak için güncellemelerini sık sık duyurarak farklı özellikler getirmeye devam eden WhatsApp bu defa oldukça farklı bir özellik ile gündeme geldi.

Kullanıcıları için farklı özellikleri getirmeye devam eden WhatsApp bu defa oldukça dikkat çeken bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Güncellemeleriyle birlikte gelen özelliklerle kullanıcılarına daha iyi deneyimler sağlamaya çalışan WhatsApp günden güne gelişmeye devam ederken yeni özelliği merak konusu oldu.

Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından kullanılan iletişim uygulaması WhatsApp gelecek yeni özellik sayesinde, yakın mesafede bulunan kullanıcılar kendi aralarında dosya alışverişi yapabilecek. WhatsApp’ın Android 2.24.2.20 güncellemesi ile birlikte, uygulamaya eklenecek yeni bir özellik ortaya çıktı.

Buna göre WhatsApp, yakın mesafede bulunan kullanıcıların kendi aralarında dosya alıp göndermelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar, kablosuz ağ üzerinden karşılıklı dosya paylaşımı yapabilecek. Şirket, paylaşılan dosyaların yine uçtan uca şifreleneceğini de söylüyor.

Kullanıcılar arası transferin kolaylaşmasını sağlayan WhatsApp’ın bu güncellemesiyle birlikte gelecek yeni özellik kullanıcılar tarafından şimdiden heyecanla karşılandı. Kullanıcılar yakındaki diğer kişiler tarafından görülüp görülmemek konusunda tam kontrole sahip olacak, böylece gizlilik ve güvenlik sağlanacak.

İlgili İçerikler  Google Pixel Watch Tanıtıldı 
Yorum yapın