Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

Whatsapp, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Milyonlarca kullanıcısı olan uygulama, kullanıcılara mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, fotoğraf ve video gönderme gibi birçok özellik sunmaktadır.

Whatsapptan gelen fotoğraflar galeride görünmüyor sorunu, kullanıcılar tarafından karşılaşılan yaygın bir sorundur. Whatsapp’tan gelen fotoğrafların galeride görünmemesinin başlıca nedenleri şunlardır.

 • WhatsApp’ın ayarlar bölümünde, “Medya görünürlüğü” seçeneği bulunur. Uygulamadan gelen fotoğraf ve videoların galeriye kaydedilip kaydedilmeyeceğini belirler. Bu seçenek varsayılan olarak açıktır ancak yanlışlıkla kapatılmış olabilir.
 • WhatsApp düzenli olarak güncellemeler alır. Güncellemeler, uygulamanın hatalarını düzeltmek ve yeni özellikler eklemek için yapılır. WhatsApp’ın güncel olmaması, gelen fotoğrafların galeride görünmemesine neden olabilir.
 • Telefonun depolama alanı doluluk oranı %90’ı aşarsa, WhatsApp fotoğrafları galeriye kaydedemeyebilir. Bu durumda telefonda yer açmak için gereksiz dosyaları silmek veya depolama alanını genişletmek gerekir.
Whatsapp Geçici Olarak Kullanılamıyor 1 Saat Sonra Tekrar Deneyin
Whatsapptan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

Whatsapp’a Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Whatsapp’a gelen fotoğrafları galeriye kaydetme için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Özellikle WhatsApp gelen fotoğrafları galeriye kaydetmiyor sorunu yaşayan kişiler, otomatik kaydetme yöntemi ile WhatsApp’tan gelen tüm fotoğraflar otomatik olarak galeriye kaydedilmektedir.

Kişilerin bu yöntemi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.

 • WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 • Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 • “Sohbetler” sekmesine gidin.
 • “Medya görünürlüğü” seçeneğinin yanındaki “Otomatik kaydet” seçeneğini etkinleştirin.

Bu seçenek etkinleştirildiğinde WhatsApp’tan gelen tüm fotoğraflar, telefonunuzdaki galeri uygulamasında “WhatsApp” klasöründe görünecektir.

Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Android

Whatsapp’tan gelen fotoğraflar genellikle otomatik olarak telefonun galerisine kaydedilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu fotoğraflar galeride görünmeyebilmektedir. En yaygın neden, WhatsApp’ın “Medyayı Galeri’de Göster” seçeneğinin devre dışı bırakılmasıdır.

İlgili İçerikler  Facebook, Facebook Protect'i etkinleştirmeyen kişileri kilitliyor

Diğer bir olası neden telefonun depolama alanının dolmasıdır. Telefonunuzun depolama alanı dolmuşsa WhatsApp’tan gelen fotoğraflar galeriye kaydedilemez. Bu sorunu çözmek için telefonunuzdaki depolama alanını boşaltmanız gerekir.

Son olarak telefonunuzdaki galeri uygulamasında bir sorun olabilir. Bu durumda telefonunuzu yeniden başlatmayı veya galeri uygulamasını güncellemeyi deneyin. Whatsapp’tan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor Android için bu nedenleri çözüme kavuşturarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor İphone

iPhone cihazlarda WhatsApp’tan gelen fotoğrafların galeride görünmemesinin birkaç nedeni olabilmektedir. Medya görünürlüğü özelliği devre dışı bırakılmış olabilmektedir. Kişiler yukarıdaki adımları takip ederek İhone cihazlarda da bu sorunu kolayca çözebilmektedir.

Whatsapp’tan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor İphone sorunu için iPhone cihazınızın depolama alanını boşaltın. Depolama alanını boşaltmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Genel’e dokunun.
 • Depolama ve iCloud Kullanımı’na dokunun.
 • Depolama’ya dokunun.
 • En çok depolama alanı kullanan uygulamaları görmek için aşağı kaydırın.
 • Uygulamaların yanındaki “Sil” düğmesine dokunarak uygulamaları silin.

iPhone cihazınızın yazılımını güncelleyin. Ayarlar uygulamasını açın. Genel’e dokunun. Yazılım Güncellemesi’ne dokunun. Güncelleme mevcutsa yükleyin. Bu adımları uyguladıktan sonra sorun hala devam ediyorsa, WhatsApp destek ekibiyle iletişime geçin.

Whatsapp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmesin

WhatsApp’tan gelen fotoğrafların telefon galerisinde kaydedilmemesini isteyen kişiler, bunun için uygulama üzerinden birkaç adım ile fotoğrafların galeride görünmesini engelleyebilmektedir. Whatsapp gelen fotoğraflar galeride görünmesin işlemi için şu adımlar takip edilmelidir.

 • WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 • Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 • Ardından “Sohbetler” sekmesine gidin ve “Medya görünürlüğü” seçeneğini kontrol edin.
 • Bu seçenek kapalı olmalıdır. Eğer değilse kapatın ve ayarları kaydedin.

Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Xiaomi

WhatsApp’tan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor Xiaomi sorunu için WhatsApp’ta medyanın kaydedilmesini aktif hale getirebilirsiniz. Depolama alanını boşaltmak için gereksiz dosyaları silin veya depolama alanını artıracak bir MicroSD kart takın.

İlgili İçerikler  Instagram Kronolojik Akış Seçeneklerini Geri Getirme Kararı Aldı

Telefonun işletim sistemi güncel olmayabilir. Güncel olmayan bir işletim sistemi, bazı uygulamaların düzgün çalışmamasına neden olabilir. Bu nedenle telefonunuzun işletim sistemini en son sürüme güncelleyin.

Telefonunuzda bir yazılım hatası olabilir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu işlem, tüm verilerinizi siler, bu nedenle önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Çözümleri uyguladıktan sonra sorunun çözülmemesi durumunda, Xiaomi müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Yorum yapın