Apple kesinti yaşamaya devam ediyor

Apple’ın servislerinden birkaçı, Apple’ın hizmetlerinin ve çevrimiçi altyapısının pazartesi günü çevrimdışına çalınmasından sadece bir gün sonra, Salı günü başka bir kesinti yaşadı. Apple’ın sistem durumu sayfası, Apple Music, Podcast’ler, Kitaplar ve App Store ile ilgili sorunların, bazı kullanıcıları etkilemeye başladıktan neredeyse iki saat sonra çözüldüğünü söylüyor.

Apple kesinti sorunu devam etti

Neyse ki, iMessage, iCloud, Apple Maps ve Apple TV Pazartesi günkü gibi batmadı. Kesinti sırasında Apple, Weather, Game Center, Apple Card ve iCloud Web Apps ile ilgili sorunlar olduğu konusunda da uyardı ve “yavaş veya kullanılamaz” olabileceklerini söyledi. Bu sorunlar da artık çözüldü olarak işaretlenmiştir.

 Apple kesinti yaşamaya devam ediyor
Apple kesinti yaşamaya devam ediyor

Kesinti sırasında, Apple Music bazı Verge personeli için çalıştı, ancak diğerleri için çalışmadı ve birçoğumuz App Store’dan uygulama veya güncelleme indirmeye çalışırken sorunlarla karşılaştık. Genellikle, ilerleme çemberi sürekli olarak döner ve başarısız olduktan sonra bir indirme veya güncelleme düğmesine geri döner. Şimdi, bazı Verge personeli Apple Music’in onlar için yedekte olduğunu ve çalıştığını bildiriyor ve yaklaşık 30 uygulama güncellemesini sorunsuz bir şekilde indirebildim.

Downdetector, neredeyse binlerce kişinin Apple Store ve Apple Music ile ilgili sorunları bildirdiğini göstererek deneyimlerimizi destekledi. Yine de 17:30 civarında ET, sorun bildiren insan sayısı önemli ölçüde düşmüştü.

İlgili İçerikler  Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri
Yorum yapın