Elden Ring dünya genelinde 12 milyon sattı

Elden Ring, 25 Şubat çıkış tarihinden bu yana dünya çapında 12 milyon kopya sattığı için inanılmaz güçlü bir başlangıç yaptı. FromSoftware ve Bandai Namco, Elden Ring 14 Mart 2022 itibarıyla sadece Japonya’da bir milyondan fazla, dünya çapında ise 12 milyon kopya sattığını belirterek haberi bir basın açıklamasıyla paylaştı. Bu satışlar “paket sürümünün dağıtım rakamlarından ve indirilebilir sürümlerin satış rakamlarından türetilmiştir.”

Elden Ring 12 milyon kopya sattı

FromSoftware Başkanı ve CEO/direktörü Hidetaka Miyazaki, “Elden Ring‘de kaç kişinin oynadığını görmek şaşırtıcı”, dedi. “Tüm geliştirme ekibi adına en kalbi teşekkürlerimizi sunuyorum. George R. R. Martin tarafından yazılan mitolojik bir hikayeden uyarlanır. Umarız oyuncular geniş dünyasında maceraya atıldığında, birçok sırrını keşfederken ve birçok tehdidiyle karşı karşıyayken yüksek düzeyde özgürlüğün tadını çıkarırlar. Sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Bandai Namco Başkanı ve CEO’su Yasuo Miyakawa da Elden Ring’in başarısını kutlamak için bazı sözler paylaştı ve bunun yepyeni IP için sadece bir başlangıç olduğunu söyledi.

Elden ring dünya genelinde 12 milyon kopya sattı
Elden ring dünya genelinde 12 milyon kopya sattı

Miyakawa, “Dünya çapındaki taraftarlarımızın beklentilerini aşabilmemiz için ELDEN RING’i oluşturmak için çok çaba sarf edildi.” dedi. “Bu şekilde, markayı oyunun kendisinin ötesine ve herkesin günlük yaşamına genişletmek için çabalarımızı sürdüreceğiz. Eğlence yoluyla eğlence ve tatmin yaratmaya devam edeceğiz, böylece daha da yaklaşabileceğiz ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımızla bağlantı kurabileceğiz.”

Elden Ring rekor kırdı

Karşılaştırma için, Sekiro: Shadows Die Twice – FromSoftware’in önceki oyunu – 10 günde iki milyon kopya sattı. Sadece PS4’te piyasaya sürülen Bloodborne, 2015’teki lansmanından sonraki iki hafta içinde 1 milyondan fazla kopya sattı.

2015’te Famitsu, Dark Souls, Dark Souls with the Artorias of the Abyss genişlemesi, Dark Souls II ve remastered release Scholar of the First Sin’in dünya çapında sekiz milyondan fazla kopya sattığını açıkladı. Bağlam için Dark Souls 2, 11 Mart 2014’te piyasaya sürüldü.

İlgili İçerikler  Aras Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024

Dark Souls 3, Bandai Namco’nun tarihindeki en hızlı satan unvanıydı ve Nisan 2016’da dünya çapında piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir ay sonra üç milyondan fazla kopya sattı.

Elden Ring‘in 10/10 incelemesinde, “FromSoftware’in Souls serisiyle başladığı şey üzerine büyük bir yineleme olduğunu ve acımasızca zorlu mücadelesini bize kendi yolumuznu seçme özgürlüğü veren inanılmaz bir açık dünyaya getirdiğini” söyledik.

Daha fazlası için, Lands Between’da hayatta kalmanıza yardımcı olacak kapsamlı Wiki kılavuzumuza, The Division’dan bu yana Avrupa’nın en büyük yeni IP’sine ve tüm zamanların en iyi 10 açık dünya oyunu listemizde yer aldığı yere göz atın.

Yorum yapın