Game Turbo Nedir?

Game Turbo nedir? oyun uygulamalarınızı optimize eden ve rol oynarken size daha fazla eğlence sağlayan mobil oyunlar için bir uygulamadır. Uygulamanın oluşturulmasından önce, Game Turbo modu çeşitli platformlarda zaten mevcuttur. Ek olarak, bazı telefon markalarının işletim sistemlerinde yerleşik bir oyun güçlendirici modu vardır. Bununla birlikte, tanınmış Çinli teknoloji şirketi Xiaomi game turbo modu özelliğini sunarak  Xiaomi Game Turbo uygulamasını başlatmaya karar verdi. Uygulama esas olarak Xiaomi telefonları için oluşturuldu. Ancak APK dosyaları, diğer telefon markalarının kullanıcılarının uygulamayı yüklemesine izin verir.

Xiaomi Game Turbo sadece oyunların ve uygulamaların akışkanlığını arttırmakla kalmayıp, aynı zamanda parmağınızı ekranın sağ üst köşesinden sağdan sola kaydırarak erişebileceğiniz büyüleyici bir araç sağladığını da belirtmek gerekir. (Bu, Game Turbo 2.0’da mümkündür); Bu olduğunda, Facebook ve Llochatsapp biçiminde sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamalarına, antetli kağıt arabirimine sahip küçük bir pencereden oyundan çıkmadan erişilebilen çeşitli seçenekler ve kısayollar vardır.

Game Turbo Nedir? İyi Bir Oyun Deneyimi Sunar Mı?

game-turbo
game-turbo

Game Turbo normal şartlar altında oyun aracını etkinleştirerek oynarsanız, oyun aracını etkinleştirmeden oyunu etkinleştirmek yerine, performansınız büyük ölçüde etkisini göreceksiniz. Bununla bitmeyecek, yukarıda belirtilenlere benzer şekilde, otomatik parlaklık kapatma, bildirim kapatma ve daha birçok ek işlev oyun aracına dahil edilmiştir.

Game Turbo nedir? Tüm oyunları isterseniz uygulama ekleyebileceğiniz ikinci bir ara yüzdür. Oyunlar otomatik olarak buraya eklenir. Buradaki ayarınıza göre bir oyun eklenmişse, telefon başlangıçta oyun moduna girer. Oyun modunun büyük bir avantajı var. Örneğin, bildirimler ekranda görüntülenmiyor, arka planda başka bir uygulama çalışmıyor, kullanımı yalnızca bu oyun için öncelik taşıyor. Oyun deneyimini geliştiren bu gibi özellikler yakın gelecekte birden fazla Xiaomi cihazında kullanıma sunulacak.

İlgili İçerikler  Windows Gereken Dosyaları Yükleyemiyor

Xiaomi Game Turbo Güncellemesi

Xiaomi Game Turbo

 • Tasarım değişikliği.
 • Turbo’nun kullanılabileceği oyunlar uygulama ana sayfasında görüntülenir.
 • Simgelerle oyunları hızlı bir şekilde açın.
 • Yenilenen vurgu rengi.
 • Uygulamaya dahil olan bellek temizleme.
 • Ekran görüntüleri alın.
 • Oynanan oyunlarda anlık görüntüler.
 • Oyunda olduğunuzda, mobil veri, parlaklığı ayarlayabilirsiniz.
 • Oyun açıkken, kayan pencere bir dizi uygulamaya erişmenizi sağlar.

Game Turbo Nasıl Bir Deneyim Sunar?

Game turbo, bu özelliklerden bahsettiğimizde bize farklı başlıklar altında destek özellikleri sunuyor;

1-Güç modu

 • Performans optimizasyonu: Bu özelliği etkinleştirerek, telefonunuzdaki aşırı ısınma ve donma sorunlarını önleyeceksiniz.
 • Bant Genişliği Önceliği: Ön planda çalışan oyunlar için daha fazla bant genişliği sağlar.
 • Bellek İstisnaları: Bu özellik, telefonunuzun belleğini temizlediğinizde seçtiğiniz uygulama temizleme aşamasında istisna olarak eklenir.
 1. Rahatsız Etmeyin Oyun Modu
 • Geliştirilmiş deneyim: Bu özelliğe tıkladığınızda 4 farklı özellik elde edersiniz.
 • Otomatik parlaklığı kapat: Bu oyununuzu canlandırırken telefonunuzun oyun sırasında monitör parlaklığını otomatik olarak ayarlamasını engeller. Bu da ortam ışığına bağlı olarak monitör parlaklığınızın sürekli değişmesini önler.
 • Okuma modunu kapatma: Okuma modu işlevi, monitörün renklerini daha sıcak hale getirir ve gözlerinizi rahatlatır. Bu işlevi etkinleştirirseniz, oyun oynarken okuma modu otomatik olarak kapanır.
 • Ekran görüntüsü hareketlerini kısıtla: Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, ekran görüntüsü hareketlerini kısıtlarsınız.
 • Bildirim çubuğunu aç: Bu özelliği etkinleştirirseniz, oyun sırasında bildirim çubuğunu açmanızı kesinlikle engeller. Bu özelliği etkinleştirirseniz, yanlış dokunuşlara yanıt olarak açılan rahatsız edici bildirim çubuğu açılmaz.

Game Turbo Nasıl Açılır?

Önce Xiaomi telefonunuzdaki Ayarlar bölümünü açın ve ardından aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ayarlar bölümünde “Özel özellikler” i tıklayın.
 2. Açılan ekranda “Game Turbo” üzerine tıklayın ve oyun aracını açtıktan sonra sağ üst köşedeki “game turbo” simgesine basarak gerekli ayarları yapabilirsiniz.
İlgili İçerikler  Yurtdışı Telefon Kayıt Ücreti

Game Turbo İyi Bir Oyun Deneyimi Sunuyor Mu?

Oyun aracının işlevini etkinleştirerek normal koşullarda oynarsanız, oyun aracını etkinleştirmeden oyunu etkinleştirmek yerine, performansınız büyük ölçüde arttıracaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, otomatik parlaklık kapatma, bildirim değiştirme ve daha birçok ek işlev oyuna dahil edilmiştir.

Sitemiz içeriklerine güveniyor ve daha fazla deneyim edinmek istiyorsanız Google üzerinden sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz içerikleri sizler için en doğru kaynaklardan hazırlanır. Bu nedenle içeriklerimize gönül rahatlığı ile güvene bilirsiniz. Sitemiz içerikleri sizler için özen ile hazırlanmaktadır. İçerikleri keyif ile okuya bilir meraklarınızı sizlerde en iyi şekilde gidere bilirsiniz.

Yorum yapın