Instagram Arama Kısıtlama Özelliği Geldi

Instagram arama kısıtlama özelliği ile birlikte kullanıcılar artık rahatsız edilmekten korunuyor olacak. Özellik henüz test aşamasında.

Instagram, 1 milyarı aşan aktif kullanıcı sayısı ile beraber insanların ilgisini çeken bir platform. Bu platformda zaman zaman yeni güncellemeler gerçekleşiyor. Yakın zamanda Instagram uygulamasının logosunun hafif bir değişim ile güncellendiği haberi gündeme düşmüştü. Şimdi de platforma yeni bir özelliğin daha ekleneceği dile getirildi.

Instagram Arama Kısıtlama Özelliği ile Kısıtlama Mümkün Olacak

Instagram hesapları arasında bazı kullanıcılar, kendilerine yapılan aramalar sebebiyle bazı durumlarda rahatsız olabilirler. Bu konuda pek çok kişi de bu durumdan muzdarip olduğunu dile getirmiş durumda. Instagram da şikayetleri almış olmalı ki bu konuda bir adım atarak yeni bir özelliği test ediyor. Henüz resmî olarak doğrulanmasa da bir geliştirici, yaptığı incelemede Instagram uygulamasında test edilen bir özelliği ortaya koydu.

Instagram arama kısıtlama özelliğini test eden ekip, bu özellik ile beraber artık rahatsız olan kullanıcıların rahatsız olmamasına imkan tanıyor. Normal şartlarda arama kısıtlama dışında mesaj göndermeyi kısıtlama gibi farklı tercihler de bulunuyor fakat bazı kullanıcılar yalnızca arama konusunda bir kısıtlama yapmak isteyebilir. Yeni özellik ile birlikte bir kullanıcı, istediği hesapları seçerek o hesapların kendisini aramasını sağlayabiliyor olacak.

Instagram Arama Kısıtlama

Instagram’da bu özelliğin doğrulanmış kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini açıklayalım. Bu özelliğin henüz test aşamasında olduğu için şimdilik kullanılması mümkün değil. Özellikten faydalanmak için gizlilik ayarlarında yer alan “Arama” kısmına girmek ve bu ekran üzerinde bulunan “Aramaya izin verilen” kısmına basmak gerekiyor. Bir kullanıcı, bu sekme üzerinden istediği kişileri listeye ekleyerek o kişilerin kendini aramasını sağlayabilir. Bu şekilde takipçi sayısı yüksek olup doğrulanan bir hesap insanların sürekli aramasından kurtulabiliyor.

İlgili İçerikler  İnstagram Hesap Dondurma İşlemleri 2023

Özet geçmek gerekirse Instagram arama kısıtlama özelliğiyle beraber doğrulanmış bir kullanıcı istediği hesapları belirleyerek yalnızca o hesaplar üzerinden arama kabul edebilecek. Bununla beraber bu özelliğin henüz resmî olarak sunulmadığını açıklayalım, bu henüz test aşamasında olan bir özellik.

Yorum yapın