Instagram Hikaye Sınırı Özelliği Güncellendi

Instagram hikaye sınırı özelliğiyle ilgili yeni bir güncelleme yapıldı. Yeni güncelleme bazı kullanıcılar için faydalı bir özellik olabilir.

Instagram, geliştirildiği dönemden bu yana pek çok kullanıcı elde etmekle beraber yeni özelliklere de kavuştu. Bu özelliklerden birisi olan ve Snapchat’tan platforma geçen hikayeler özelliği, kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özellik haline geldi. Bazı kullanıcılar, gönderi paylaşmaktan çok hikaye özelliğini kullanabiliyor ve bu şekilde hikaye limitine ulaşabiliyor. Yeni güncelleme özellikle bol bol hikaye paylaşanlardan kaçınmak için geliştirildi.

Instagram Hikaye Sınırı Özelliğinde Güncelleme Yapıldı

Instagram’ın özelliklerinden birisi olan hikayeler, bir sınıra sahip. Belki bu limiti bilmiyor olabilirsiniz. Bir kullanıcı, aynı anda en fazla 100 hikaye yayınlayabilir. 100’ün üzerine çıkamaz. Bu limit ile ilgili yapılan yeni güncellemenin bu kullanıcıları etkilemeyeceği fakat bol bol hikaye paylaşanları inceleyen kullanıcılar için farklı bir görünüm sunacağı belirtiliyor.

Instagram Hikaye Sınırı

Instagram geliştirme ekibinin yapmış olduğu yeni güncellemeye göre artık 3’ün üzerinde hikaye paylaşanlar için farklı bir buton yer alacak. Örneğin bir Instagram kullanıcısı, Instagram’da 15 adet hikaye paylaşan bir kişinin hikayelerini incelerken 3 hikaye inceledikten sonra “Tümünü Göster” butonuyla karşılaşacak. Kalan 12 hikaye bu şekilde incelenebiliyor hale gelecek. B özelliğin amacı, hikaye kısmının daha sade görünmesini sağlamak olurken aynı zamanda hikayelerin gereksiz bir şekilde yüklenip Instagram sunucularını zorlamasını engellemek olarak ifade edilebilir. Bazı kullanıcılar tüm hikayeleri incelemeyeceği için bu özellik oldukça faydalı.

Instagram’ın Diğer Limitleri

Instagram hikaye sınırı dışında daha pek çok limite sahip. Bunlardan birisini az önce 100 hikaye limiti olarak açıklamıştık. Bir diğer sınır gönderi üzerinde en fazla 30 etiket yer alabiliyor olması. 30 etiket, zaten bir gönderi için oldukça fazla ve yeterli bir değer. Hikaye üzerinde ise her etiket türünden maksimum 1 adet paylaşılabiliyor. Örneğin bir hikayede aynı anda 1 konum, 1 kişi ve 1 konu etiketi yer alabiliyor. Bunun yanı sıra bilinmesi gereken bir diğer limit takip etme limiti olmakta. Bir kullanıcı kısa sürede sık sık takip yaparsa bu durum kullanıcının kısa süreliğine takip etme konusunda kısıtlama almasına neden oluyor.

İlgili İçerikler  Google Marka Birleşimi İçin Chromeos adını değiştirebilir
Yorum yapın