Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft sistem gereksinimleri bazı oyuncuların bilmek istediği bir konu. Bu konuda Minecraft oyunu hakkında konuşuyor olacağız.

2009 yılından beri geliştirilen ve bir süre sonra tam sürüm olarak kullanıcılarla buluşan Minecraft, günümüzde büyük bir topluluğa hitap ediyor. 100 milyonun üzerinde oyuncu sayısına sahip olan oyun hakkında şöyle bir ilginç bilgi verelim ki şu ana kadar Hypixel sunucusundaki rekor aktif oyuncu sayısı 200.000’in üzerine çıkmış durumda. Bu kadar popüler bir oyun için halen talep mevcut. Doğal olarak sistem gereksinimleri de merak ediliyor.

Minecraft Hakkında Bilgi

Minecraft, 2009 yılında Mojang Studios tarafından geliştirilen ve günümüzde büyük bir kitleye hitap eden bir simülasyon tarzı oyun. Genel olarak bloklardan oluşan oyun, blokların yanı sıra varlıklarla da oynanıyor. Bloklara örnek olarak taş, tahta ve toprak gösterebiliriz. Varlıklar ise kılıç, kazma ve eşya çerçevesi gibi nesneler.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Oyunun 4 farklı modu bulunuyor. Bunlardan birisi hayatta kalma modu. Bu mod sayesinde kullanıcılar hayatta kalmaya çalışabiliyor. Bir diğer mod olan üretkenlik modu sınırsız oynama hakkı sunarken macera modu harita geliştiricileri ve macera yaşamak isteyenler için, izleyici modu ise uçarak gizlice gezmek isteyenler için mevcut.

Minecraft Oyunu İncelemesi

Minecraft sistem gereksinimleri konusu öncesinde oyunun incelemesini yapmak gerekiyor. Oyunun grafikleri, her ne kadar basit gözükse de oyunu oynayan pek çok kişi gerçekçi grafikler beklemek yerine oyunun verdiği hazzı beğeniyor. Yani oyun, özellikleriyle oyuncuyu içine çekiyor. Bu durum, keyifli bir oyun deneyimi oluyor. Sesler konusunda kaliteli tercihler yapan ekip, son zamanlarda gerçekçiliğe ve yapay zekaya daha çok önem göstermiş durumda.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Performans konusunda şunu söyleyebiliriz ki Bedrock Edition, JAVA Edition sürümüne göre daha akıcı ve daha az kaynak tüketiyor. Bunun sebebi teknoloji farkı olarak açıklanabilir. En düşük sistem gereksinimleri şu şekilde belirtiliyor:

  • CPU -> Intel Core i3-3210 veya AMD A8-7600 APU
  • RAM -> 2 GB
  • OS -> Windows 7, Mac OS 10.14.5 veya Linux
  • GPU -> Intel HD Graphics 4000, AMD Radeon R5 Series, AMD Radeon HD 7000 Series veya NVIDIA GeForce 400 Series
  • OpenGL -> 4.4
  • Pixel Shader -> 5.0
  • Vertex Shader -> 5.0
  • Depolama -> 1 GB
İlgili İçerikler  Mafia 2 Sistem Gereksinimleri
Yorum yapın