Ünlü e-ticaret sitesi çok yakında Drone ile teslimat yapacak! Kapınızı Drone çalabilir!

Türkiye’de alışverişin bilinen noktalarından birisi de Hepsiburada olurken ünlü e-ticaret sitesi Hepsiburada Drone ile teslimatı deniyor. Son zamanlarda internet alışverişi oldukça popüler bir hal alırken bu noktada en çok kazananlar ise e-ticaret siteleri oluyor. E-ticaret sitelerinin bilinen markalarından birisi olan Hepsiburada Drone ile teslimatı deniyor.

Hepsiburada, SDN Summit’in ilk gününde üzerinde çalıştığı Drone Teslimatı’nı ilk kez tanıttı. Test uçuşunun yapıldığı alanı ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, projeyle ilgili bilgi alarak, başarı dileklerini iletti.

DRONE TESLİMAT DENEME AŞAMASINDA!

Test uçuşu yapılan tanıtım alanını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin’den projeyle ilgili bilgi aldı. Kacır, projeyle ilgili duyduğu memnuniyeti belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Test kapsamında, Haliç Kongre Merkezi’nin bahçesinde deneme teslimatı da gerçekleştirildi. 

Hepsiburada’yı “e-ticaretin okulu” olarak nitelendiren Gökçetekin “Bugüne dek 400 bini aşkın şirketin dijitalleşmesini destekledik, 5 milyon kişinin geçimine katkıda bulunduk. Böylece ülkemizin kapsayıcı ve sürdürülebilir büyümesine, refahına katkı sağlıyoruz. Hepsiburada’nın ilk günden beri amacı pozitif etki yaratmak. Girişimci ruhumuzla oluşturduğumuz HepsiJet, Hepsipay ve HepsiAd gibi hizmetlerimize işletmelere uçtan uca anahtar teslim çözümler sunuyoruz” dedi.

Hem kurucusu hem CEO’su kadın olan nadir şirketlerden biri olduklarını belirten Gökçetekin “Nasdaq şirketleri arasında bile, bizim gibi bir şirket yok. Tıpkı oluşturduğumuz ekosistemdeki gibi, şirketimizin de kapıları herkese açık. Kadınların gücüne inanıyoruz ve dünya çapındaki yetenekleri işe alıp bünyemizde tutmak istiyoruz. Mühendislerimizin %38’ini kadınlar oluşturuyor. Bu oran dünya ortalamasının üzerinde, biz bu oranı daha da yükseltmeye kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

İlgili İçerikler  Standart DNS Nedir
Yorum yapın