Whatsapp web için akıllı telefonu gerek kalmayacak

Sekiz aylık beta testinden sonra, WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliği artık tüm Android ve iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Whatsapp web Çoklu cihaz desteği daha önce opt-in beta testi kapsamındaki kullanıcılar için mevcuttu ve kullanıcıların aynı anda dört cihazda oturum açmasına izin veriyordu. WhatsApp, beta sürümünün ardından, doğrudan web üzerinden haberciye “erişen insanlarda bir artış gördüğünü” söyledi. Şimdi, Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma hizmeti, çoklu cihaz desteğinin kararlı sürümünün piyasaya sürüldüklerini duyurdu.

Whatsapp web çoklu cihaz desteği

Çoklu cihaz desteği, en çok beklenen WhatsApp özelliklerinden biridir. Bu özellik, kullanıcıların WhatsApp hesaplarını aynı anda dört hesaba kadar kullanmalarına izin sağladı. Ayrıca, kullanıcıların diğer cihazlarda WhatsApp’a erişmek için birincil cihazlarında internet bağlantısının etkin olması gerekmez. Bu nedenle, sonuçta, web veya PC için WhatsApp’ı kullanmak için telefonunuzun internete bağlı olmasına ihtiyacınız yoktur.

Whatsapp web icin akilli telefonu gerek kalmayacak
Whatsapp web için akıllı telefonu gerek kalmayacak

WABetaInfo tarafından bildirildiği gibi, çoklu cihaz desteğinin istikrarlı bir şekilde bu ay iOS kullanıcıları için kullanıma sunulması ve ardından gelecek ay bir Android sürümü çıkması bekleniyor. Rapor, özellikle indirilecek önemli mesajlarla, işleri güvende tutarken ve mesaj organizasyonunu geliştirirken oturum açma işleminin daha hızlı olacağını öne sürüyor. WhatsApp Web’de bağlantı önizleme, canlı konumu izleme, çıkartmalar ve daha fazlası gibi özelliklere erişemeyeceğinizi unutmayın.

WhatsApp’ta çoklu cihaz özelliği nasıl kullanılır

İlk olarak, web.whatsapp.com açın veya WhatsApp Desktop’ı bilgisayarınıza indirin.

Şimdi, bir Android cihazda, üç noktalı menüye dokunmanız ve bir seçenek olarak ‘Bağlı Cihazlar’ı açmanız gerekir. iOS’ta,”Ayarlar” sekmesindeki ‘Bağlı Cihazlar’a dokunun.

Bundan sonra, Bağlı Cihazları açın ve web.whatsapp.com veya WhatsApp Masaüstü’nde gösterilen kodu tarayın. Hem akıllı telefonunuzun hem de bilgisayarınızın internete bağlı olduğundan emin olun.

İlgili İçerikler  Bilgisayarda SSD Nedir ve Ne İşe Yarar? 2023

Kod tarandıktan birkaç saniye sonra WhatsApp Web veya WhatsApp Masaüstü’ndeki WhatsApp hesabınıza giriş yapacaksınız. Artık WhatsApp’ı akıllı telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olmadan PC’nizde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın