YouTube reklamlardan bu şekilde anında kurtulabilirsiniz! Milyonlar derin bir ‘OH’ çekecek

YouTube dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olurken birçok içeriğe ulaşım sağladığımız YouTube birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediliyor. Günümüzde birçok kişi için aynı zamanda gelir kapısı haline gelen YouTube için kullanıcıların en büyük sorunları arasında ise reklamlar yer alıyor.

Özellikle de birçok içeriği sorunsuz şekilde reklamsız izlemek isteyen vatandaşlar arama motorları üzerinde ”YouTube reklamsız içerikler nasıl izlenir?” sorusunun yanıtını araştırmaya devam ediyor. Peki YouTube’da reklamlar nasıl engellenir? YouTube reklamlar nasıl kapatılır?

YOUTUBE REKLAMLAR NASIL KAPATILIR?

YouTube İş Ortağı Programı üyesi olan içerik üreticiler, kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakabilir. Kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakmayı düşünüyorsanız bu işlemi YouTube için AdSense hesabınızda değil, YouTube Studio’da yapmanız tavsiye edilmektedir.

YouTube reklamlardan kurtulmak için izlemeniz gereken yollar şu şekilde yer almaktadır;

  1. YouTube Studio’da oturum açın.
  2. Not: “Çocuklara özel” olarak işaretlenen tüm içeriklerde kişiselleştirilmiş reklamlar otomatik olarak devre dışı bırakılır.
  3. Ayarlar’ı tıklayın.
  4. Kanal’ı tıklayın.
  5. Gelişmiş ayarlar’ı tıklayın.
  6. Ekranı kaydırarak aşağıda yer alan Reklamlar’a gidin.
  7. İlgi alanına dayalı reklamları devre dışı bırak ifadesinin bulunduğu kutuyu işaretleyin
İlgili İçerikler  Spotify kullanıcı adı değiştirme 3 adımda nasıl yapılır? 
Yorum yapın