İphone Sim Kilidi Kaldırma

Sim kilidi, sim kartınızın ve telefon numaranızın size özel olmasını sağlayan bir şifredir. Sim kilidi satın aldığınız operatöre ait sim kartın üzerinde yer alan bir numaradır. Ancak sim kilidi unutulmaya oldukça müsaittir. Sim kilidini unutan veya kullanmak istemeyen pek çok iphone kullanıcısı İphone sim kilidi kaldırma işlemi nasıl yapılır? Konusu hakkında araştırma yapmaktadır.

 • İlk adım olarak, iPhone’unuzun SIM kart kilidini kaldırmak için önceki operatörünüzle iletişime geçin. Operatörünüz genellikle kilidi kaldırmak için belirli bir süre ve ücret belirler. Kilidin kaldırılabilmesi için iPhone’unuzun faturalarının düzenli olarak ödenmiş olması gerekebilir.
 • Operatörünüzle iletişime geçtikten sonra, SIM kilidini kaldırma talebinizi iletmek için müşteri hizmetleriyle görüşün. Operatörünüz size kilidi kaldırma işleminin ne kadar süreceği ve herhangi bir ücretin olup olmadığı konusunda bilgi sağlayacaktır.
 • Operatörünüz, talebinizi aldıktan sonra SIM kilidini kaldırmak için gerekli adımları atacaktır. Bu süreç birkaç gün sürebilir, bu yüzden sabırlı olun. Operatörünüz tarafından bilgilendirildiğiniz tarih ve saat içinde işlemin tamamlandığını kontrol edin.
 • Operatörünüz SIM kilidini kaldırdıktan sonra, iPhone’unuzu yeniden başlatarak yeni SIM kartınızı takın. Yeniden başlatma işlemi, değişikliklerin etkili olmasına yardımcı olabilir.
İphone Sim Kilidi Kaldırma
İphone Sim Kilidi Kaldırma

İphone Sim Kilidi Şifresini Unuttum Ne Yapabilirim?

Sim kilidi şifresi zaman zaman pek çok kişi tarafından unutulmaktadır. Sim kilidi unutulduğunda maalesef ki telefona erişimde sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Sim kartı şifresini unutmuş olan pek çok kişi, iphone sim kilidi şifresini unuttum ne yapabilirim? Sorusunu sormaktadır.

 • SIM kilidi şifrenizi unuttuysanız, önceki operatörünüzle iletişime geçin. Operatörünüz, size yeni bir SIM kilidi sağlamak veya mevcut şifreyi sıfırlamak konusunda size yardımcı olabilir.
 • Bazı durumlarda, operatörünüz SIM kilidi şifresini sıfırlamak yerine, SIM kartın kilidini tamamen kaldırmanızı önerebilir. Bu durumda, yeni bir SIM kart almanız gerekebilir.
 • Eğer tüm bu adımlar sorunu çözmezse ve iPhone’unuzda önemli verileriniz yoksa, cihazınızı yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.
 • Sorun devam ederse, Apple Destek ekibiyle iletişime geçin. Apple Destek, cihazınıza özgü çözümler ve yardım sunabilir.
İlgili İçerikler  Dolap Barkod No Nedir?

İphone’da Kilitli Sim Yazıyor

İphone dahil olmak üzere pek çok telefonda zaman zaman kullanılan sim kartları kilitlenebilmektedir. Kilitlenen sim kartları ekranda kilitli sim sorunu olarak belirir ve maalesef ki cihaza erişimde, arama yapmada ve mesaj atmada çeşitli sorunlar meydana gelir bu yüzden sorunun hızlıca çözülmesi gerekir. İphone’da kilitli sim yazıyor konusu sorununu çözmek isteyen pek çok iphone kullanıcısı tarafından araştırılmaktadır. Kilitli sim sorununu çözmek için şu adımlara göz atabilirsiniz,

 • İlk olarak, iPhone’unuzdaki SIM kartın doğru bir şekilde takılı olduğundan emin olun. SIM kartın yuvasını açın, kartı çıkarın ve tekrar yerine takın. Eğer kartın üzerinde hasar veya bükülme varsa, değiştirilmesi gerekebilir.
 • Eğer başka bir iPhone veya uyumlu bir cihazınız varsa, aynı SIM kartı deneyin. Eğer başka bir cihazda da aynı sorunu yaşamıyorsanız, iPhone’unuzdaki sorun olabilir.
 • iPhone’unuzdaki flight mode  özelliğini açın ve ardından tekrar kapatın. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu basit adım, bağlantı sorunlarını çözebilir.
 • Eğer elinizde başka bir SIM kart varsa, bu kartı deneyin. Eğer başka bir kartla sorun devam ediyorsa, cihazınızdaki sorun olabilir.
 • iPhone’unuzun Ayarlar menüsüne gidin, ardından “Telefon” bölümüne tıklayın. SIM PIN’ini Değiştir veya benzer bir seçeneği bulun ve SIM kartınızın PIN kodunu sıfırlayın.
 • Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonunuzun operatörü ile iletişime geçin. Kilitli SIM hatası genellikle operatör tarafından çözülebilecek bir sorundur. Operatörünüz size gerekli bilgileri ve yönergeleri sağlayacaktır.
 • iPhone’unuzun Ayarlar menüsünden Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek en son güncellemeleri kontrol edin. Güncellemeleri yükleyerek cihazınızın performansını artırabilir ve sorunları çözebilirsiniz.

iPhone SIM Kart Ayarları

Sim kartı, operatörler tarafından sağlanan arama, mesaj ve diğer tüm şebeke işlemlerini gerçekleştirmemize yarayan kartlardır. Sim kartı ayarları, cihazının bağlantılarını yönetmek ve mobil iletişim sağlamak için oldukça önemlidir. İphone sim kart ayarları sayesinde kaliteli bir şebeke hizmeti alabilirsiniz. Sim kartı ayarlarını yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz,

İlgili İçerikler  Galaxy A53 ve A33 tanıtım videoları yayınlandı

Ayarlar menüsüne girdikten sonra, aşağı kaydırarak veya menü içinde arama yaparak Telefon seçeneğini bulun ve tıklayın.

Telefon bölümü içinde yer alan SIM PIN’ini Değiştir seçeneği tıklayarak SIM kart ayarlarına erişebilirsiniz.

Yorum yapın